Úvod
 Novinky
Historie
Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 
zobrazit všechny novinky

ČSR A TŘI KRÁLOVÉ
4. 1. 2018
Divadlo Semafor nabídne v neděli premiéru představení nazvaného ČSR a Tři králové. Bude se jednat o více méně improvizovaný pořad k připomínce stoletého výročí republiky. Zda se v repertoáru objeví víckrát, zatím není jasné.

VÝZVA JIŘÍHO SUCHÉHO
26. 12. 2018
Blanka Kubíková si pozvala do pořadu Výzva na serveru Seznam.cz principála divadla Semafor Jiřího Suchého. O Purpuře, Jiřím Šlitrovi, Portě, Staré frontě Zítra i hře MeToo.

GALERIE OBRÁZKŮ LUMÍRA ČMERDY
11. 12. 2018
Na webu serveru iDnes si můžete prohlédnout sérii obrázků, které originální technikou proškrabávaného voskového pastelu vytvořil umělec Lumír Čmerda. Zachytil na nich třicet textů písní Jiřího Suchého.

DOKUMENT OLGY SOMMEROVÉ HOTOV
7. 12. 2018
Jiří Suchý se na svém Facebooku pochlubil několika snímky z posledního dne natáčení dokumentu o jeho osobě. Režisérem je Olga Sommerová a poslední natáčecí den byl slavnostní – vzpomínalo se totiž na Formanovu Dobře placenou procházku, a to přímo v Národním divadle.

STARÁ FRONTA PAPÍROVÁ
6. 12. 2018
Dosud pouze internetový občasník Jiřího Suchého Stará fronta ZÍTRA, kde informuje o aktuálním dění kolem Semaforu, dostává i papírovou podobu. Její cena je takřka symbolická – 20 korun.

JAN PLACHETKA O ME TOO
6. 12. 2018
Publicista Jan Plachetka se rozepsal o nejnovější semaforské hře Me Too. Text vyšel na serveru Literárních novin. Humor či kousavá kritika?

NOVÁ SEMAFORSKÁ HRA ME TOO
23. 11. 2018
Jiří Suchý napsal novou divadelní hru, která má právě dnes premiéru na prknech Semaforu. Úsměvně v ní reaguje na světové hnutí Me Too.

ČLOVĚK Z PŮDY V ROZHLASE
6. 11. 2018
Český rozhlas nabízí na svých webových stránkách volně k poslechu rozhlasový záznam hry Člověk z půdy pořízený v polovině šedesátých let.

BUDE JIŘÍ SUCHÝ VYSTUPOVAT?
3. 11. 2018
Některé noviny a servery převzaly informaci z příspěvku Jiřího Suchého na jeho Facebooku a napsaly, že již nebude vystupovat v Semaforu a že chce šetřit síly. Informace je to však poloviční.

100 LET REPUBLIKY
1. 11. 2018
V rámci stoletých oslav vzniku republiky se v divadle Semafor uskutečnily dvě akce. Nejprve slavnostní promoce absolventů postgraduálního studia na European Institute a poté slavnostní divadelní představení hry Kdyby 1000 klarinetů.

VÝSTAVA JIŘÍHO SUCHÉHO V PLZNI
18. 10. 2018
Od 18. října můžete navštívit novou výstavu práce principála divadla Semafor. Výstava představuje méně známou grafickou tvorbu Jiřího Suchého a potrvá do 2. listopadu.

NAĎA URBÁNKOVÁ A JANA FABIÁNOVÁ V SEMAFORU
1. 10. 2018
Koncert někdejší členky divadla Semafor Nadi Urbánkové a její dcery, rovněž dlouholeté členky Semaforu, Jany Fabiánové proběhne na prknech jejich zamilované scény v sobotu 6. října 2018

ROZHOVOR SE SIMONOU CHYTROVOU
1. 10. 2018
„Byla jsem víc hlavou dole, než nahoře,“ tak zní titulek rozhovoru s někdejší členkou Semaforu, s herečkou, choreografkou, kostýmní výtvarnicí a bývalou vrcholovou gymnastkou Simonou Chytrovou.

ŠANSONY JITKY MOLAVCOVÉ
22. 9. 2018
Na webových stránkách Divadla Jablonec nad Nisou si můžete přečíst krásnou recenzi koncertu Jitky Molavcové s trochu ohlédnutí do minulosti. Paní Molavcová divadlo navštívila s programem Láska to (ne)jsou (jen) písmena 22. srpna letošního roku.

JIŘÍ SUCHÝ OTEVŘE VÝSTAVU IRENY ZLÁMALOVÉ
8. 9. 2018
Vernisáž výstavy nazvané Cesta z černobílé Hané až po barevný konec světa a zpět otevře Jiří Suchý. Není to překvapení, jednou z vystavujících je jeho asistentka a rovněž hudebnice vystupující v divadle Semafor – Irena Zlámalová.

JITKA MOLAVCOVÁ MÁ SVŮJ KONCERTNÍ PROGRAM
24. 8. 2018
Jitka Molavcová připravila svůj vlastní zájezdový program nazvaný Láska to (ne)jsou (jen) písmena. Doprovází ji na něm klavírista Petr Ožana a žánrově koncert obsahuje především šansony. V červenci navštívila Lomnici nad Popelkou, v srpnu Jablonec nad Nisou a na podzim ji čekají další zastávky včetně Karštejna.

JITKA MOLAVCOVÁ NAMLUVILA AUDIOKNIHU
14. 8. 2018
Jitka Molavcová propůjčila svůj hlasu novému CD s knihou Arnošta Lustiga nazvanou Nemilovaná (s podtitulem Z deníku sedmnáctileté Petry Sch. ). Šest a půl hodiny dlouhá kniha je ve formátu mp3 a k dostání je i přes webové stránky Radiotéky.

MILÁ RECENZE V LIDOVÝCH NOVINÁCH
5. 5. 2018
V Lidových novinách včera vyšla recenze nejnovějšího představení divadla Semafor Možná že jistě, ale určitě snad. Po delší době prvního, v němž nehrají Jiří Suchý ani Jitka Molavcová, ale především Marta Falvey Sovová a Petr Ožana. Recenze má název Humoreska pro dívku a klavír.

MOŽNÁ ŽE JISTĚ ALE URČITĚ SNAD
1. 5. 2018
Dnes se v divadle Semafor uskuteční výjimečná premiéra. Po delší době bude inscenované představení, které sice Jiří Suchý napsal a režíroval, ale nebude v něm ani on, ani Jitka Molavcová vystupovat. Prostor dostanou především nadaní herci a hudebníci Marta Falvey Sovová a klavírista Petr Ožana. Hra se jmenuje Možná že jistě ale určitě snad.

LUDĚK SOBOTA OSLAVÍ NAROZENINY V SEMAFORU
18. 4. 2017
Někdejší člen divadla Semafor Luděk Sobota se na tuto scénu vrátí, aby zde oslavil životní jubileum, své sedmdesáté páté narozeniny. Speciální přestavení proběhne 27. května a mezi hosty nebude chybět ani Jiří Suchý.

ZEMŘEL JURAJ HERZ
9. 4. 2018
Odešla legenda, zemřel pan Juraj Herz, režisér snímků jako Sběrné surovosti, Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Holky z porcelánu, Upír z Feratu nebo Habermannův mlýn. Svou barvitou kariéru začínal i v divadle Semafor.

JIŘÍ SUCHÝ: KLAUN SI POVÍDÁ S BOHEM
2. 4. 2018
Jiří Suchý před časem vydal knihu Klaun si povídá s Bohem. Na jeho lehce humorně filosofická zamyšlení vyšlo i několik recenzí na různých serverech.

PAVEL KLUSÁK O NOVÉM BOXU
24. 3. 2018
Vyšla ještě jedna zajímavá recenze nového semaforského boxu, tentokrát z pera publicisty Pavla Klusáka. Jmenuje se Nejpřekvapivější z „krabic“ Semaforu.

NOVÝ BOX SEMAFORU A ZLATÁ DESKA
23. 3. 2018
Hned jedenáct disků obsahuje nejnovější box firmy Supraphon, který mapuje divadelní představení Semaforu z let 1989 – 2015. Sestavil jej dlouholetý příznivec divadla Jan Kolář.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
14. 3. 2018
„Do sto šesti na pódiu, potom dlouhé stáří,“ tak zní název nového rozhovoru, který Jiří Suchý poskytl Českému rozhlasu. Vzpomíná v něm i na léta normalizační.

KLAUN SI POVÍDÁ S BOHEM NA CD
1. 3. 2018
Jiří Suchý namluvil novou audioknihu. Dlouho připravovanou a nedávno vydanou knížku Klaun si povídá s Bohem nově namluvil a je k dostání díky vydavatelské firmě Galen, která se o práci Jiřího Suchého velmi zajímá.

NEJŠARMANTNĚJŠÍ OSOBNOSTI
18. 2. 2018
Ve 22. ročníku rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2017 se v první desítce umístil jak Jiří Suchý, tak jeho kolegyně Jitka Molavcová. Vítězem se stal herec Viktor Preiss.

JIŘÍ SUCHÝ: KLAUN SI POVÍDÁ S BOHEM
8. 2. 2018
Jiří Suchý vydal dlouho slibovanou knihu nazvanou Klaun si povídá s Bohem. Obsahuje jeho zamyšlení, tu vážná, tu úsměvná, nad otázkami víry, Bible, Boha, Ježíše či Panny Marie.

ŠEST ŽEN – RECENZE V DN
23. 1. 2018
Šest žen znovuzrozených, tak zní titulek recenze nejnovějšího semaforského představení, tedy obnovené hry Šest žen. Pro Divadelní noviny ji napsal publicista Josef Herman.

SEMAFOR: VEČER PRO KOČKU
3. 11. 2017
Pro fanoušky divadla Semafor vyšla lahůdka – zcela neznámý záznam představení Večer pro kočku pořízený v Divadle hudby Ústí nad Labem, a to 5. května 1972.

MOLAVCOVÁ A SUCHÝ ROZPARÁDILI PŘÍBRAM
24. 10. 2017
Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami v pondělí 23. října navštívily legendy divadla Semafor, a to Jiří Suchý se svou dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou.

JIŘÍ SUCHÝ JE "FOREVER YOUNG"
10. 10. 2017
Alois Švehlík, Iva Janžurová, Boleslav Polívka nebo Jaroslav Satoranský jsou držiteli ceny divadelního festivalu pro mladé nejen věkem Young for Young. Nyní ji převzal také Jiří Suchý.

RECENZE NA CD PROZPĚVOVÁNÍ
8. 10. 2017
Nikoliv nekriticky se pozastavuje hudební publicista Milan Tesař nad novým albem Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Deska se jmenuje Prozpěvování a obsahuje čísla známá divákům divadla jako bonusy představení. Vydalo ji nakladatelství Galén.

VÝSTAVA V OLOMOUCI
29. 9. 2017
Vlastivědné muzeum v Olomouci připravilo výstavu fotografií, plakátů divadla Semafor, výtvarných prací i průřezu sbírkami Jiřího Suchého. Výstava nese název podle životního jubilea autora: Jiří Suchý 85+.

ODEŠEL JIŘÍ DATEL NOVOTNÝ
30.8. 2017
28. srpna zemřel Jiří Datel Novotný, dlouholetý člen divadla Semafor známý z mnoha jeho nejslavnějších her jako Kytice, Smutek bláznivých panen, Na poříčí dítě křičí nebo Faust. Herec, režisér, scénárista, spisovatel, absolvent FAMU odešel ve věku 73 let.

JONÁŠ UŽ JE TU!
10. 5. 2017
Včera proběhl v divadle Semafor křest nejnovějšího alba vydavatelství Supraphon spojeného se Semaforem, tedy album písní z obou Jonášů z šedesátých let. Na křest upozornilo několik serverů i deníků.

NOVÉ RECENCE IVANA KOTTA
10. 5. 2017
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu dvě nová pozastavení nad semaforskými novinkami. Prvý nazvaný Semafor vzpomíná na své vzory se týká nejnovější premiéry Začalo to Vestpocketkou, druhý s titulkem Jonáš pětapadesátiletý zase nového supraphonského LP / CD.

ALBUM JOHANKY KOPEČKOVÉ
5. 5. 2017
Herečka a zpěvačka Johanka Kopačková vydá CD. Johanka, kterou diváci znají z koncertů skupiny Patrola Šlapeto nebo ze semaforských her jako Kytice, Prsten pana Nibelunga či Osvobozené divadlo Semafor, chce album opřít o písničky Jiřího Suchého.

SEMAFORSKÝ JONÁŠ SE VRACÍ NA LP
30. 4. 2017
Supraphon vydává po letech vinylové album se semaforskými písněmi. Jedná se o kombinaci studiových skladeb z her Jonáš a tingl tangl a Jonáš a dr. Matrace v upraveném obale LP desky z druhé jmenované hry (z roku 1969).

RECENZE VESTPOCKETKY
29. 4. 2017
27. dubna měla v divadle Semafor premiéru nejnovější hra Jiřího Suchého Začalo to Vestpocketkou. Na internetu a v tisku už se objevují první reakce. Radmila Hrdinová z deníku Právo představení ohodnotila vysokými 80%.

VESTPOCKETKA V ČESKÉ TELEVIZI
28. 9. 2017
Na webu České televize se můžete podívat na reportáž z nejnovějšího představení Semaforu Začalo to Vestpocketkou. Reportéry byla natočena pro pořad Události, komentáře.

NOVÁ PREMIÉRA
27.5. 2017
Dnes má v divadle Semafor premiéru zbrusu nová hra Začalo to Vestpocketkou. Jde o poctu vzorům Semaforu, tedy Osvobozenému divadlu. Samozřejmě nechybí hlavní hvězdy autor Jiří Suchý a Jitka Molavcová, kterým nově sekunduje Big Band Semafor, včetně herců a hudebníků jakými jsou Felix Slováček ml., Michal Stejskal, Jiří Štědroň, Lucie Černíková, Eva Přívozníková nebo Petr Šudoma. Též nové posily saxofonista, klarinetista a flétnista Martin Zilvar a trumpetista Jakub Ševčík.

SEMAFOR BUDE JINÝ
19.4. 2017
Deník.cz: „Chystaná novinka v pražském divadle Semafor s názvem Začalo to vestpocketkou bude podle principála scény Jiřího Suchého v mnohém výjimečná. Nepůjde o klasickou divadelní produkci, nýbrž o koncert nového uskupení, které vzniklo ve snaze opustit vyježděné koleje. Pod heslem Pamatujte! Únavu spolehlivě zaženou synkopy! diváky přivítá čtrnáctičlenný Big Band Semafor - orchestr, který hraje divadlo.“

KŘEST KNIHY ROSTI ČERNÉHO
13.4. 2017
Na webu You Tube si můžete pustit krátkou reportáž ze křtu básnické sbírky Rostislava Černého Nadechnutí, kterou uvedla na trh Tereza Pokorná. Knihu pokřtili Marta Kubišová, Ondřej Suchý a Jiří Suchý.

IVAN KOTT O NOVÉM CD
12.4. 2017
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další pozastavení se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o článek věnující se novému CD dvojice Suchý & Molavcová – Prozpěvování.

NOVÉ CD DVOJICE SUCHÝ & MOLAVCOVÁ
10. 4. 2017
Nakladatelství Galén vydalo nové CD písniček v interpretaci Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Jmenuje se Prozpěvování a obdobně jako v případě CD vydaného společně s galénovskou „dvojknihou“ z roku 2011 se jedná o a cappella verze slavných melodií.

SHOW JANA KRAUSE
2. 3. 2017
Bratři Jiří a Ondřej Suší byli společně hosty televizní Show Jana Krause. Spolu s nimi si moderátor pozval tanečníka Petra Čadka a herečku Lucii Brychtovou. Záznam z pořadu můžete shlédnout i na You Tube.

NIŽNÍ NOVGOROD NA DVD
26.2. 2017
V rámci kolekce semaforských her na DVD vychází jedna z prvních popřevratových her divadla Semafor Nižní Novgorod. „Novgorod jsem začal psát ještě za minulého režimu - v tušení, že se něco hroutí a že si můžu dovolit víc. Když jsem ho dopisoval, tak už jsem si mohl dovolit všecko,“ napsal o ní Jiří Suchý.

HOVORY KLAUNA S BOHEM ONLINE
27.2. 2017
Nový dokument Jiřího Vondráka věnovaný názorům Jiřího Suchého na křesťanství je již online. Jmenuje se Hovory klauna s Bohem a najdete jej na webu České televize.

HOVORY KLAUNA S BOHEM
22.2. 2017
V neděli 26. února uvede České televize na druhém kanále premiéru pořadu Hovory klauna s Bohem. Jde o půlhodinový snímek, který nově natočil režisér Jiří Vondrák s Jiřím Suchým.

PÍSNIČKY Z JONÁŠE NOVĚ VYJDOU NA VINYLOVÉ DESCE
22.2. 2017
České vydavatelství Supraphon, které vlastní kompletní katalog nahrávek divadla Semafor před sametovou revolucí, chystá k vydání písničky z obou „šlitrovských“ Jonášů. Album nevyjde pouze na CD, ale také na gramofonové desce.

JONÁŠ KLUB SI PŘIPOMÍNÁ JUBILEUM
19.2. 2017
Jonáš klub slaví padesátiny. Klub vznikl v šedesátých letech a zprvu připomínal především fanklub divadla Semafor, nicméně jeho záběr byl širší. Vydával časopis, desky, knihy, pořádal besedy a je aktivní dodnes. Jeho jubileum připomněl např. Pražský deník nebo bulvární deník Blesk

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
15.2. 2017
Jiří Suchý sice není sportovec a nebyl jím ani v minulosti, přesto nyní poskytl rozhovor sportovní redakci Deníku. O lyžování, ping pongu i Jiřím Šlitrovi s ním rozmlouval Kamil Jáša.

NOVÝ WEB ONDŘEJE SUCHÉHO
11. 2. 2017
Spisovatel a moderátor Ondřej Suchý spustil zcela nové webové stránky, na kterých chce informovat o svých aktivitách. Zůstává na nich název vesnice Šemanovice, kde pan Suchý žije, zcela se však mění design. Nová adresa zní: www.ondrej-suchy.cz

ROZHOVOR S VENDULKOU PAREZOVOU
10.2. 2017
Ivan Kott z Jonáš klubu udělal pro klubový časopis rozhovor se členkou divadla, herečkou Vendulkou Parezovou. Diváci ji znají z her Osvobozené divadlo Semafor, Prsten pana Nibelunga nebo Skleněné prkno.

JIŘÍ SUCHÝ A ANTICHARTA
30. 1. 2017
Publicista Ondřej Vaculík publikoval v Týdeníku Rozhlas č. 5/2017 text v rubrice Reflexe, který nese titul O Antichartě a „té legendě“ . Legendou je míněn Jiří Suchý, jehož zde autor s úctou popisuje jako morální autoritu.

SEMAFOR V KINĚ
30. 1. 2017
Pražské kino Ponrepo si v těchto dnech připomíná filmy režiséra Miloše Formana. Vedle děl jako Hoří, má panenko, Lásky jedné plavovlásky, Ragtime, Valmont aj. uvede i snímky natočené ve spolupráci s divadlem Semafor, tedy Dobře placená procházka a Konkurs.

JONÁŠ A KAŠPAR
20. 1. 2017
Jakub Špalek se souborem Kašpar v pražském Divadle v Celetné nastudují nejslavnější semaforskou hru šlitrovské éry, tedy Jonáše a tingl tangl. Suchého Jonáše si zahraje Petr Lněnička, Šlitrova doktora Matraceho Zdeňek Dočekal. Více o chystané hře přinesl server iDnes.

VÝSTAVA S+Š V TÁBOŘE
20. 1. 2017
Dnes proběhne vernisáž nové výstavy grafických prací Jiřího Suchého, Jiřího Šlitra a Rudolfa Mejsnara. Hostí je Špejchar Želeč nedaleko Plané nad Lužnicí. Výstava nese název: Moment, ostřím tužku!

NOVÁ RECENZE
19. 1. 2017
Na hudebních webových stránkách Musicserver.cz vyšla nová recenze loňského bilančního troj-CD Jiřího Suchého Kdykoliv, kdekoliv. Jejím autorem je Jiří V. Matýsek a pojmenoval ji: Poslech pro mírně pokročilé

AUTORSKÉ ČTENÍ JIŘÍHO SUCHÉHO
13. 1. 2017
Jiří Suchý bude 24. ledna od 16 hodin v Semaforu číst ukázky ze své nejnovější knihy poezie nazvané Krajina podivných skutečností. Tu vydalo nakladatelství Pavel Mervart. Spolu s panem Suchým představí svou prácí také Robin Král a Jiří Slíva.

RECENZE KNIHY LEGENDA SUCHÝ
11. 1. 2017
Na serveru Neviditelný pes vyšla nová recenze od Petra Adlera, která tentokrát míří na knižní rozhovor Jiřího Suchého a Karla Hvížďaly s názvem Legenda Suchý.

HOVORY KLAUNA S BOHEM
9. 1. 2017
V pátek 6. ledna Jiří Suchý dokončil natáčení filmu Hovory klauna s Bohem, který připravuje podle své předlohy s režisérem Jiřím Vondrákem. Pan Suchý to uvedl na svém profilu na Facebooku.

RECENZE KNIHY ...NIKOHO NEZABIJE
2. 1. 2017
Na webu Neviditelný pes si můžete přečíst nejnovější recenzi knihy Jiří Suchý ... nikoho nezabije. Autorem textu je pan Petr Adler a skládá panu Suchému zaslouženou poklonu.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
29. 12. 2016
Rozhovory s Jiřím Suchým najdeme leckde, nyní např. ve čtvrtletníku Zpravodaj, čili listu jaderné elektrárny Dukovany. Pan Suchý je na obálce s Lucií Černíkovou ze hry Čochtanův divotvorný hrnec.

SOUTĚŽ O VSTUPENKY
15. 12. 2016
Plzeňský deník nabízí soutěž o vstupenky na koncert Jiřího Suchého a orchestru divadla Semafor. Ten proběhne v neděli 18. prosince v Měšťanské besedě v Plzni. Soutěžní otázka je pro čtenáře tohoto webu jistě triviální.

RECENZE KNIHY JIŘÍ SUCHÝ...NIKOHO NEZABIJE
7. 12. 2016
Ivan Rössler napsal na web Musimax pozastavení nad novou knihou semaforských písňových textů, nazvanou stejně jako recenze: Jiří Suchý …nikoho nezabije. Konstatuje v ní, že Jiří Suchý i na počátku milénia „zůstává klasikem a i nadále překvapuje hravostí slov“.

IVAN KOTT O SKLENĚNÉM PRKNU
7.12. 2016
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další pozastavení se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o článek věnující se poslední semaforské premiéře hry Jiřího Suchého s názvem Skleněné prkno.

VZPOMÍNKA NA PROCHÁZKU V ROZHLASE
6. 12. 2016
Ve čtvrtek 8. prosince si můžete poslechnout pořad Muzikál Expres na stanici Český rozhlas 2 – Praha. Jeho druhá část bude věnována seriálu o historii české muzikálové scény a autoři se vrátí k Dobře placené procházce Suchého a Šlitra.

RECENZE SKLENĚNÉHO PRKNA
6. 12. 2016
Na webu Novinky.cz si můžete přečíst recenzi na nejnovější hru Skleněné prkno. Jiří P. Kříž inscenaci ohodnotil jakoby v souladu s věkem Jiřího Suchého 85% a označil ji za nejlepší hru Semaforu od Pokušení sv. Antonína. Text najdete pod titulkem Pětaosmdesát, altánek z prken skleněných

iDNES O NOVÉ PREMIÉŘE
2. 12. 2016
Právě dnes má v divadle premiéru hra Jiřího Suchého Skleněné prkno. Za komunismu mnohokrát zakázaný text (pravda, více vadil autor, než samotný obsah) se tedy konečně dostává na prkna Semaforu. Jeden z prvních článků o premiéře přinesl iDNES pod titulkem Něco vzala voda, něco strana, líčí Suchý čtyřicet let Skleněného prkna

RECENZE NOVÉ KNIHY BRATRŮ SUCHÝCH
29. 11. 2016
Na webu iDnes.cz vyšla nová recenze zatím poslední společné knihy Jiřího a Ondřeje Suchých nazvané Pan Voskovec z Manhattanu. Jejím autorem je Tomáš Šťástka a nese titul Trapné a neupřímné, psal Voskovec Werichovi o Suchého písni Malé kotě.

RECENZE KNIHY KARLA HVÍŽĎALY
22. 11. 2016
Na webu Klub knihomolů si můžete přečíst zastavení nad novým knižním rozhovorem mezi Jiřím Suchým a Karlem Hvížďalou. Text s názvem Kniha, která má být čtena napsala Markéta Selucká.

PŘÍBĚHY SLAVNÝCH: JIŘÍ ŠLITR
18. 11. 2016
Na webu Českého rozhlasu – Dvojka si můžete poslechnout pořad věnovaný Jiřímu Šlitrovi s názvem Dvě utajované děti a stovky múz. Příběhy slavných: Jiří Šlitr. Pořadem provázejí Alexej Pyško a Petra Špalková.

NOVÉ KNIHY
12. 11. 2016
Všechny námi inzerované knihy týkající se práce Jiřího Suchého už jsou na pultech knihkupectví. Nové dílko sepsané společně s bratrem Ondřejem Suchým Pan Voskovec z Manhattanu – i nový rozhovor s Karlem Hvížďalou Legenda Suchý. Obě novinky doplňuje sbírka novějších písňových textů nazvaná Jiří Suchý …nikoho nezabije. Tu vydalo nakladatelství Sanch.

OSUDY HVĚZD
12. 11. 2016
Na webu Naše hvězdy si můžete přečíst článek shrnující některé životní okamžiky Jiřího Suchého. Článek nese titulek 2×2 životy otce Semaforu Jiřího Suchého.

50 LET STARÝ ROZHOVOR
31. 10. 2016
Ohlédnutí za starým rozhovorem s Jiřím Suchým nabízí na webu Musimaxu publicista Ivan Rössler. Vyšel v Reportéru 31. 7. 1968. Jeho současný titulek zní 50 let v šoubyznysu – 5 x Jiří Suchý popáté

JIŘÍ SUCHÝ O DALAJLÁMOVI, JIŘÍM BRADYM I PETRU PITHARTOVI
28.10. 2016
Pokud už žádný nezbyl, tak ochotně a diskrétně věnuji svůj řád TGM panu Bradymu, napsal Jiří Suchý na svůj web Stará fronta zítra . Po delší době se zde pan Suchý vyjadřuje k současnému politickému dění v republice.

BOJE A SOUBOJE ANEB SEMAFOR
24.10. 2016
Jan Kolář v posledních Divadelních novinách uveřejnil textu ohlížející se k oslavám jubilea Jiřího Suchého. Jeho článek se jmenuje Boje a souboje aneb Semafor.

O NOVÉM CD V DIVADELNÍCH NOVINÁCH
24.10. 2016
Vladimír Hulec v posledních Divadelních novinách nabízí velmi příznivou recenzi nového CD Jiřího Suchého Kdykoliv, kdekoliv. Svůj text nadepsal Ponorné krajiny.

„JE TO MIMOZEMŠŤAN…“
23.10. 2016
…říká Jitka Molavcová v pokloně nad schopnostmi Jiřího Suchého v nové slovenské reportáži, kterou si můžete pustit na serveru You Tube. Je věnovaná Jiřímu Suchému a jeho pětaosmdesátým narozeninám. Zároveň se jedná o malé okénko do současného divadelního repertoáru s komentáři herců Semaforu.

KAREL HVÍŽĎALA A JIŘÍ SUCHÝ POTŘETÍ
21. 10. 2016
Po knize nových písňových textů Jiřího Suchého od nakladatelství Sanch vyjde už za pár dní také novinka nakladatelství Galén – třetí bilanční rozhovor Jiřího Suchého a Karla Hvížďaly.

VŠE NEJLEPŠÍ HANĚ HEGEROVÉ
20. 10. 2016
Přejeme jen a jen to nejlepší první dámě šansonu, paní Haně Hegerové, která dnes dovršila krásného jubilea osmdesáti pěti let.

JIŘÍ ČERNÝ O JIŘÍM SUCHÉM
20. 10. 2016
29. listopadu navštíví hudební publicista Jiří Černý město Plzeň se svým pořadem Antidiskotéka Jiřího Černého. Tématem bude přímo místní rodák: Jiří Suchý.

KONCERT POHÁDEK
18.11. 2016
21. listopadu proběhne v pražském Rudolfinu koncert nazvaný Pocta českým filmům a pohádkám 2. Zazní zde slavné písně z mnoha filmů i pohádek, včetně semaforských hitů, protože jako speciální host vystoupí Jiří Suchý.

CENA PRO JIŘÍHO SUCHÉHO
17.10. 2016
Umělecké sdružení Artes v neděli 16. října rozdalo ceny za umělecké přínosy. Mezi vítězi nechyběl ani Jiří Suchý, který cenu převzal za svůj přínos v oblasti hudebních textů.

JIŘÍ SUCHÝ KMOTREM
12.10. 2016
Karel Gott dnes v Praze křtil novou kolekci svých hitů s názvem 40 Slavíků. Kmotrem výběru, který otevírá první Gottův semaforský hit Oči sněhem zaváté, byl Jiří Suchý.

PLÁNY SEMAFORU
12.10. 2016
Kdyby 1000 klarinetů a swingový muzikál Hodiny jdou pozpátku budou pomalu mizet z repertoáru Semaforu. Naopak přibudou novinky Skleněné prkno a Vest Pocket Revue od Voskovce a Wericha. Chystá se také novinka pro hosty i dosavadní členy Semaforu nazvaná Dveře dokořán pro... , či koncert Nezapomenutelné písně na které se zapomnělo. Jiří Suchý odtajňuje budoucnost Semaforu v nové Staré frontě zítra.

PAN VOSKOVEC Z MANHATTANU
11. 10. 2016
Ondřej Suchý dnes zveřejnil na Facebooku upoutávku na blížící se vydání nové knihy Pan Voskovec z Manhattanu. Napsal ji společně s bratrem Jiřím Suchým.

CD KDYKOLIV, KDEKOLIV V TOP 3
11. 10. 2016
Nejnovější semaforské CD Kdykoliv, kdekoliv má kromě vynikajících recenzí i velmi dobrý prodej. Ihned po vydání zabodovalo na 3. místě žebříčku IFPI, po dvou týdnech se drží na 5. pozici.

2X IVAN KOTT
9.10. 2016
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další články se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o pozastavení nad nejnovějším CD Jiřího Suchého s názvem Kdykoliv, kdekoliv a o dokumentu Moje souboje a boje. Můžete si jej přečíst v záložce Články a recenze.

NOVÁ KNIHA JIŘÍHO SUCHÉHO
7. 10. 2016
Právě dnes dorazila do Obchodu, pardon Opchodu Žofie Melicharové vedle Semaforu zbrusu nová kniha Jiří Suchý ...nikoho nezabije. První díl jeho chronologicky řazených písňových textů posledních let. Obsahově navazuje v místě, kde před lety končila Encyklopedie Jiřího Suchého. V ostatních obchodech bude od pondělí.

IVAN RÖSSLER O JIŘÍM SUCHÉM
7.10. 2016
Ivan Rössler uveřejnil na serveru Muzimax vzpomínku na své rozhovory s Jiřím Suchým od 60. let až do poměrně nedávné doby. Můžete si ji přečíst od titulkem 50 let v šoubyznysu – 5 x Jiří Suchý poprvé.

CENA PRO JIŘÍHO SUCHÉHO
6.10. 2016
V pondělí 3. října se na pražském Žofíně uskutečnil další ročník předávání cen nazvaných Legenda nočního proudu. Zvláštní cenu za celoživotní dílo dostal Jiří Suchý.

SKLENĚNÉ PRKNO SE POSOUVÁ
5. 10. 2016
Takřka prokletá premiéra hry Skleněné prkno se posouvá. Hra, která byla za komunistického režimu několikrát opakovaně zakázána, nemá ani v současnosti lehkou cestu na svět. Jiří Suchý ji přepracoval, ale zdravotní problémy si nakonec vyžádaly posun premiéry.

JIŘÍ SUCHÝ V HORNÍ BŘÍZE
5. 10. 2016
Na webu Novinky.cz si můžete přečíst fejeton Aleny Zemančíkové, který je věnovaný Jiřímu Suchému a autorčině vzpomínce na rok 1977. Pojmenovala jej Jiří Suchý v Horní Bříze

OHLÉDNUTÍ ZA VEČEREM V SEMAFORU
4. 10. 2016
Na webových stránkách Opera plus najdete nový článek věnovaný oslavě narozenin Jiřího Suchého. Jeho autorkou je Olga Janáčková a nese titul Jiří Suchý, skladatel, který složil sám sebe

„SLOŽIL JSEM SÁM SEBE…“
3. 10. 2016
Všude po internetu koluje vtipná glosa Jiřího Suchého, která se týká jeho nedávného kolapsu v Klatovech. Pan Suchý označil za vrchol svého skladatelství to, že nakonec složil sám sebe.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
3. 10. 2016
Další návrat k semaforským koncertům a oslavám 85. narozenin Jiřího Suchého přináší iDnes. Kromě textů o novém dokumentu či budoucích plánech obsahuje i videozáznam rozhovoru s panem Suchým.

LEGENDA JIŘÍ SUCHÝ
3. 10. 2016
Nakladatelství Gallén připravilo k vydání novou knihu nazvanou Legenda Jiří Suchý. Jde v pořadí o již třetí rozhovor publicisty a spisovatele Karla Hvížďaly s principálem divadla Semafor.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
3. 10. 2016
U příležitosti životního jubilea si Jiřího Suchého pozval do svého studia také Český rozhlas. A záznam nabídl nějen v audio, ale také ve video podobě. Naleznete jej na internetu pod titulkem Práce je to nejdůležitější v mém životě, říká Jiří Suchý. Humor mu pomáhal i v nejtěžších chvílích.

KAREL GOTT JIŘÍMU SUCHÉMU
1. 10. 2016
Bulvární deník Blesk otiskl na svých stránkách veřejný dopis Karla Gotta, přesněji jeho přání k 85. narozeninám Jiřího Suchého. Najdete je i na webu pod titulkem Milý Jiří, ať Vás stále líbají múzy!

PŘÁNÍ ONDŘEJE SUCHÉHO
1. 10. 2016
Přání svému bratrovi zveřejnil na internetu také Ondřej Suchý, včetně podobizny, kterou Jiřímu namaloval v osmdesátých letech.

FOTOVZPOMÍNKA FR. DOSTÁLA
1. 10. 2016
Na Jiřího Suchého dnes na svém blogu Literárních novin zavzpomínal také fotograf František Dostál. Vrátil se s fotoaparátem do roku 1994…

ZEMŘEL KAREL RŮŽIČKA
1. 10. 2016
Bohužel musíme přinést i smutnou zprávu. Ve věku 76 let zemřel jazzman, skladatel a pedagog Karel Růžička. Vynikající hudebník, který prošel řadou nejlepších jazzových orchestrů, působil v 60. letech i v divadle Semafor.

JITKA MOLAVCOVÁ V ČRo
1. 10. 2016
„Určitě má nějakou neřest, ale já o ní nevím,“ říká Jitka Molavcová v rozhovoru pro Český rozhlas. „Je to neuvěřitelné, co neustále předkládá svým věrným divákům a co předkládá ke studiu nám, mladším kolegům a kolegyním. Mnohdy se až stydíme, že nejsme tak pilní jako Jiří Suchý.“

FOTO POHLED DO SOUKROMÍ
1. 10. 2016
Na webu Super.cz najdete několik málo známých snímků ze soukromí Jiřího Suchého z konce 60. let. Je na nich s manželkou Bělou, Věrou Křesadlovou i panenkou ze Sekty.

ROZHOVOR PRO ČRo
30. 9. 2016
„Jsem komparzista samozvanec,“ vzpomíná na svoji první filmovou roli Jiří Suchý. Tak zní celý titulek dalšího z dnešních článků věnovaných zítřejšímu oslavenci. Tentokrát jde o rozhovor pro Český rozhlas.

MATADOR ČESKÉ KULTURY
30. 9. 2016
Další článek oslavující jubileum Jiřího Suchého vyšel na webu Novinky.cz. Jeho autorkou je Radmila Hrdinová a nese titulek: Matador české kultury

ROZHOVOR NA RÁDIU IMPULS
30. 9. 2016
Jiří Suchý byl hostem rádia Impuls den před svými 85. narozeninami. Záznam (i obrazový) najdete i na webu rádia. Nese titul: Obklopuje nás až příliš stupidního humoru!

JIŘÍ SUCHÝ A ŽENY
30. 9. 2016
Svou troškou k dnešní smršti článků o Jiřím Suchém přispívá i bulvární Aha pro ženy. V poměrně seriózním duchu se však věnuje především profesnímu vztahu šéfa Semaforu a Jitky Molavcové.

NOVÉ ROZHOVORY
30.9. 2016
Den před oslavou 85. narozenin Jiřího Suchého s ním vyšly dva nové rozhovory. Prvý připravil pro Mladou frontu DNES Václav Hnátek, druhý najdete v časopise Téma. Článkem přispělo také ČTK.

HUMOREM PROTI NEMOCI
30. 9. 2016
Jiří Suchý bojuje i proti vlastnímu přepracování a následné chřipce zbraněmi, které jsou mu vlastní. Na svém facebookovém profilu fanoušky informoval o svém zdravotním stavu s humorem. Už je prý zdráv a koncerty ke svému jubileu odzpívá.

JIŘÍ SUCHÝ V NEMOCNICI
27. 9. 2016
Včera byl Jiří Suchý hospitalizován v klatovské nemocnici s příznaky vyčerpání organismu. Přitížilo se mu během koncertu s Jitkou Molavcovou. Dnes byl propuštěn do domácího ošetření a prý se cítí lépe. Přejeme mu brzké uzdravení!

KAREL HVÍŽĎALA: JIŘÍ SUCHÝ DOSTAL TITUL PO PRÁVU
25.9. 2016
Spisovatel a novinář Karel Hvížďala se v novém textu na webu Českého rozhlasu zastavuje u nedávného udělení čestného pražského občanství Jiřímu Suchému. Dvojice spolu připravuje i novou (již třetí) knihu bilančního rozhovoru.

ELEKTRICKÁ PUMA OŽÍVÁ
24. 9. 2016
Divadlo GAFA uvede svou první premiéru nové divadelní sezony. Diváci se mohou těšit na hru Jiřího Suchého Elektrická Puma s hudbou Ferdinanda Havlíka.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
23. 9. 2016
Sympatický zájem médií o osobnost Jiřího Suchého díky jeho blížícím se kulatinám pokračuje s dnešní přílohou Pátek Lidových novin. Obsahuje rozhovor Marie Frajtové nazvaný Naše zlaté mládí.

ČESTNÉ OBČANSTVÍ JIŘÍHO SUCHÉHO
22. 9. 2016
Dnes v Praze obdrželi čestná občanství dirigent Jiří Bělohlávek, spisovatel Ivan Klíma, herec, dramatik a spisovatel Zdeněk Svěrák. A také Jiří Suchý, kterého na ceremoniál do Staroměstské radnice doprovodila Jitka Molavcová.

ROZHOVOR S ONDŘEJEM SUCHÝM
20. 9. 2016
„Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem,“ říká Ondřej Suchý na adresu svého bratra v novém rozhovoru, který s ním pořídil Tomáš Koloc, redaktor Kulturních novin.

NAROZENINY OSLAVÍM PRACÍ
20. 9. 2016
Na internetu se objevilo několik článků, které sledují plány Jiřího Suchého na další dny a týdny. Týkají se vydání nového 3CD Supraphonu Kdykoliv, kdekoliv nebo chystaného dokumentu J. Vondráka Moje souboje a boje.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
20. 9. 2016
Týdeník Rozhlas nabízí nový rozhovor s Jiřím Suchým, jehož naleznete i na obálce časopisu. Rozhovor připravila redaktorka Anna Nádvorníková. TV magazín zase přináší článek o Jiřím Suchém od historika Dr. Pavla Taussiga.

KŘEST CD SUPRAPHONU
19. 9. 2016
Křest nového supraphonského CD Jiřího Suchého (3CD kompilace Kdykoliv, kdekoliv) proběhne v divadle Semafor v pátek 30. září, v rámci večera věnovaného koncertu Znám ještě starší lidi.

MOJE SOUBOJE A BOJE
18. 9. 2016
Nový dokument o Jiřím Suchým natočil Jiří Vondrák a pojmenoval jej Moje souboje a boje. Bude mít premiéru v rámci koncertů Znám ještě starší lidi přímo v Semaforu. Za vznikem dokumentu stojí nezisková organizace Zámek Liteň, která jej panu Suchému předá jako dárek 2. října.

SUCHÝ LITERÁRNÍ FESTIVAL
14. 9. 2016
13. září otevřel osobně Jiří Suchý novou výstavu svých grafických prací. Tentokrát ji najdete v rodišti pana Suchého v Plzni, kde je pořádána v rámci akce nazvané Suchý literární festival.

KNIŽNĚ VYCHÁZÍ NOVÉ TEXTY JIŘÍHO SUCHÉHO
14. 9. 2016
Nakladatelství Sanch pustí na trh novou dvojsvazkovou edici písňových textů Jiřího Suchého z posledních patnácti let. Pod názvem Jiří Suchý ...nikoho nezabije nyní vychází první díl z let 2001-2011.

NOVÝ CD BOX K NAROZENINÁM JIŘÍHO SUCHÉHO
12. 9. 2016
Vydavatelství Supraphon vydává k blížícím se 85. narozeninám Jiřího Suchého nové 3CD v edice nazvané Zlatá kolekce (dříve též W. Matuška či H. Hegerová). Podtitulem alba je nedávný hit z díly Suchý – Pavlíček: Kdykoliv, kdekoliv.

RECENZE ZLOMENÉHO RDCE
10. 9. 2016
Radmila Hrdinová napsala pro deník Právo recenzi zatím poslední semaforské hry Zlomené srdce lady Pamely. Ohodnotila ji vysokými 80%. Celý text najdete i na webových stránkách Novinky.cz pod titulem : Srdceryvný půvab zlomeného srdce lady Pamely

HOSTÉ SEMAFORU – RAY BRADBURY
5. 9. 2016
V divadle Semafor proběhlo ve světové premiéře několik představení nové hry z pozůstalosti Ray Bradburyho nazvané 2116. Mimořádně zdařilé představení hráli čeští herci (včetně Tomáše Novotného známého semaforským divákům z Kytice) v původním znění, tedy v angličtině s českými titulky.

ROZHVOR S JIŘÍM SUCHÝM
18. 8. 2016
Na webu Českého deníku vyšel nový rozhovor s Jiřím Suchým pořízený u příležitosti jeho návštěvy na letošním ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Nese název: My už jsme prostě takoví. S Jitkou nám to ladí

VZKAZ JIŘÍHO SUCHÉHO
9. 8. 2016
Jiří Suchý na svém facebookovém profilu uveřejnil roztomilý vzkaz s historickou fotografií. Týká se ztraceného svetru, který mu kdysi darovala jeho první žena Bělina…

KABARET S VELKÝM K V BRATISLAVĚ
5. 8. 2016
Legendy Par Excellence zní název speciálního večera, ke kterému dojde 22. listopadu v Bratislavě. Na jednom pódiu se potkají Milan Lasica, Stano Štepka a Jiří Suchý.

VZPOMÍNKA NA JIŘÍHO GROSSMANNA
25. 7. 2016
Na webu časopisu Reflex vyšel vzpomínkový text na Jiřího Grossmanna, který připomíná jeho nedožité narozeniny. Nese název: Písně a povídky Jiřího Grossmanna bavily miliony lidí. Dnes by mu bylo 75 let

NOVÁ STARÁ FRONTA
20. 7. 2016
Na webových stránkách Jiřího Suchého najdete nejnovější číslo Staré fronty zítra s pořadovým číslem 29. Jeho hlavní titulek zní O humoru, který v Semaforu nabízíme.

VIDEO Z METRONOMU
1. 7. 2016
Na serveru You Tube se můžete podívat na amatérský videozáznam z koncertního vystoupení Jiřího Suchého a Ivana Krále.

S+M V KLIPU ANNY K
1. 7. 2016
Zpěvačka Anna K. zveřejnila hudební videoklip své nové písně Vždycky se budeme znát. Mimo jiné v něm hostují její někdejší semaforští kolegové Jiří Suchý, Jitka Molavcová a Václav Kopta.

JIŘÍ SUCHÝ A IVAN KRÁL
30. 6. 2016
Jak bylo ohlášeno, Jiří Suchý vystoupil společně s Ivanem Králem na festivalu Metronom. Zazpívali spolu několik písní, např. společné dílko Mám tvůj stín , starou klasiku Zlomil jsem ruku tetičce, ale i vánoční Zas narodil se Kristus Pán.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
27. 6. 2016
Petr Kruliš udělal rozhovor s Jiřím Suchým, který si pod názvem Na pár slov s ... tentokrát s JIŘÍM SUCHÝM můžete přečíst na webu Jiráskova divadla.

BRATŘI SUŠÍ DOKONČUJÍ NOVOU KNIHU
21.6. 2016
Jiří Suchý dokončuje novou knihu s bratrem Ondřejem, informoval o tom dnes na svém Facebooku. Kniha bude volně navazovat na jejich předešlou, věnovanou Janu Werichovi. Bude totiž pojednávat o Werichově autorském dvojčeti Jiřím Voskovcovi.

VÝSTAVA V MANĚTÍNĚ
20. 6. 2016
Jiřímu Suchému byla uspořádána další výstava jeho grafik. Litografické listy budou tentokrát k vidění v plzeňském kraji na zámku Manětín. Začíná 5. července.

ČESTNÉ OBČANSTVÍ PRO JIŘÍHO SUCHÉHO
16. 6. 2016
Zastupitelé dnes schválili udělení šesti čestných občanství města Prahy. Jak se předpokládalo, dostane jej i Jiří Suchý, který letos oslaví 85. narozeniny. Pan Suchý je též čestným občanem rodné Plzně.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM A JITKOU MOLAVCOVOU
16. 6. 2016
Pavel Nedbal udělal nový rozhovor s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou pro Rychnovský deník. Nese titulek: „Dokud jsem mlád, tak musím něco dělat“

POCTA V+W V TELEVIZI
15. 6. 2016
V pondělí 27. června uvede Česká televize pořad Pocta V+W, ve kterém bude (nejen) Jiří Suchý vzpomínat své vzory Jana Wericha a Jiřího Voskovce.

NOVÁ STARÁ FRONTA
14. 6. 2016
Minulost, přítomnost a budoucnost humoru, tak nadepsal nový příspěvek své Staré fronty zítra Jiří Suchý. Jako již tradičně se v ní věnuje především obhajobě současné práce Semaforu.

JIŘÍ SUCHÝ: „SVÉ UŽ JSEM ODANGAŽOVAL...“
1. 6. 2016
Publicistka Zuzana Hronová zpovídala Jiřího Suchého během představení hry Kytice v Semaforu. Přes odbíhání zpovídaného pana ředitele divadla na scénu vznikl velmi zajímavý rozhovor plný netradičních otázek. Najdete jej na webu Aktuálně.cz

KONCERT NAROVINU
31.5. 2016
Na webových stránkách České televize se můžete podívat na semaforský koncert odehraný v divadle k podpoře Centra Narovinu (pro děti v Keni). Vystupují Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Jolana Smyčková, Olina Patková, Michal Stejskal a další semaforské hvězdy.

ČESTNÉ OBČANSTVÍ
26. 5. 2016
Jiří Suchý se pravděpodobně stane čestným občanem města Prahy. Rozhodla o tom Rada hlavního města na zasedání 24. května. Pokud návrh odsouhlasí i městské zastupitelstvo, bude jím jmenován. V roce 2001 stejnou poctu získal od svého rodného města Plzně.

ROZHOVOR SE ZUZANOU STIRSKOU
26. 5. 2016
Na webu Novinky.cz si můžete přečíst rozhovor se zpěvačkou Zuzanou Stirskou. Vzpomíná na něm na své začátky v Semaforu, porevoluční návrat do něj i nedávný odchod.

DOKUMENT O ŠLITROVI V TV
24. 5. 2016
Pokud přijímáte signál televizního kanálu Doku CS, můžete si na něm připomenout starší dokument herce a režiséra Jiřího Datla Novotného věnovaný Jiřímu Šlitrovi. Snímek z roku 1986 v příštích dnech program odvysílá hned čtyřikrát.

VÝSTAVA JIŘÍHO SUCHÉHO
16.5. 2016
Dnes proběhne v Galerii Lazarská vernisáž kreseb a grafik Jiřího Suchého. Bude zde k vidění necelý měsíc, do pátku 10. června 2016. Vernisáže se od 17:00 zúčastní i autor Jiří Suchý.

NOVÁ STARÁ FRONTA ZÍTRA
13.5. 2016
Jiří Suchý uveřejnil na svém webu nové číslo občasníku Stará fronta zítra. Věnuje se jednak nové hře Zlomené srdce Lady Pamely a potom už započaté práci na další hře, kterou bude mnohokrát odložené Skleněné prkno.

JIŘÍ SUCHÝ V NOVÉ KNIZE
2.5. 2016
Bohemistka z Univerzity Palackého v Olomouci Zuzana Zemanová vydala novou knihu s názvem Písničky pro (ne)všední den. Ačkoliv jde o univerzitní tisk, je určen spíše širší veřejnosti. A v textu je zásadní část věnovaná i textařské práci Jiřího Suchého.

DNES PREMIÉRA NOVÉ HRY
28. 4. 2016
Právě dnes proběhne v Semaforu premiéra nejnovější hry Jiřího Suchého nazvaná Zlomené srdce Lady Pamely. Jak se píše na oficiálním webu divadla, je to hudební komedie, která se tentokrát ponese v duchu staré červené knihovny, proslavené pokleslými romány, nad nimiž ronily své slzičky české švadlenky, služtičky a jiné roztoužené dívenky.

ROZHOVOR S EVOU PILAROVOU
24. 4. 2016
Na webu kultura.eurozpravy.cz si můžete přečíst rozhovor s paní Evou Pilarovou. Krátce v něm připomene i své začátky v Semaforu.

SEMAFOR PRO CENTRUM NAROVINU
15. 4. 2016
Již od roku 2007 spolupracuje Semafor s Centrem Narovinu. Právě od členů divadla vzešla myšlenka benefičního představení na podporu hlavního projektu Centra Narovinu v Keni – komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island.

ROZHOVOR JITKY MOLAVCOVÉ S FRANTIŠKEM RINGEM ČECHEM
6. 4. 2016
„Mým dnešním hostem je božská Jitka Molavcová...“ uvedl svou (v jeho případě někdejší) kolegyni ze Semaforu František Ringo Čech ve svém rozhlasovém pořadu na ČRo – Dvojka. Vzpomínali na starou éru, ale povídali si i o současnosti.

PŘÍBĚHY SLAVNÝCH... JIŘÍ ŠLITR
4.4. 2016
V sobotu 9. dubna v 15:45 uvede Česká televize na programu ČT1 reprízu dokumentu o Jiřím Šlitrovi Jo, to jsem ještě žil z cyklu Příběhy slavných. Režisérkou tohoto pořadu je Olga Sommerová, držitelka mnoha cen právě v oblasti dokumentární tvorby.

NOVÁ STARÁ FRONTA
3.4. 2016
Jiří Suchý uveřejnil na svém webu nové číslo občasníku Stará fronta zítra. Pod titulem Kam zařadit divadlo Semafor? se věnuje textu Vladimíra Justa z Divadelních novin. Nabízí ale i další témata.

THÁLIE PRO KAROLINU GUDASOVOU
26.3. 2016
Po Jiřím Suchém a Jitce Molavcové se další člen divadla Semafor může pochlubit cenou Thálie. Přesněji členka, Karolina Gudasová, kterou znáte prakticky ze všech posledních her Semaforu.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
25.3. 2016
Nový rozhovor s Jiřím Suchým pořídil Jiří Kopáč pro Deník.cz. Nese název Jiří Suchý: V Olomouci mám asi víc styčných bodů, než jinde.

EVERGREEN TOUR 2016
19. 3. 2016
Velké legendy českého (nejen) popu se sejdou na tzv. Evergreen tour . Procházku historií české populární hudby můžete zakusit na koncertě ve velkém sále pražské Lucerny, kde Yvettu Simonovou, Josefa Zímu, Karla Kahovce, Rangers Band a Patrolu Šlapeto doplní také Jitka Molavcová a Jiří Suchý.

VLASY SAMOU LOKNU: KABINET SEMAFOR
18. 3. 2016
Tak zní název večeru, který proběhne v pražském Divadle Archa 16. dubna. Jedná se o debatní cyklus s výjimečnými hosty, kterými tohoto večera budou Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

PAVLÍNA FILIPOVSKÁ A KAREL ŠTĚDRÝ
17. 3. 2016
Vzpomínky na divadlo Semafor, aneb Jak to bylo doopravdy
, to je název pořadu, ve kterém se představí semaforské legendy Pavlína Filipovská a Karel Štědrý. Uvedou jej v teplickém Domě kultury.

SEMAFOR A RUBATO
14.3. 2016
Na webu Divadelních novin si můžete přečíst recenzi Vladimíra Justa Semafor a rubato. Věnuje se zatím poslední semaforské premiéře Čochtanův divotvorný hrnec. Hru vyzdvihuje skrze filosofický pojem rubato, nepravidelnost v pravidelnosti.

STARÝ ZMATENÝ PÁN, ANEBO...
10.3. 2016
Má ještě Jiří Suchý co dát současnému uměleckému světu, nebo by měl raději odejít do důchodu? Zamyšlení vzniklé v reakci na článek Vojtěcha Varyše z Mladé fronty, který principála divadla Semafor označil za starého zmateného pána, jehož stát zbytečně vydržuje grantovou penzí.

IGGY POP, IVAN KRÁL A JIŘÍ SUCHÝ
3.3. 2016
V Praze se uskuteční první ročník nového festivalu nazvaného Metronom. Na úvod nabízí velmi zajímavou sestavu osobností. Prostřednictvím Ivana Krále tak vystoupí na jedné akci rocker Iggy Pop i Jiří Suchý.

VZPOMÍNÁNÍ NA KAPITÁNA KIDA
2.3. 2016
Na webu ústeckého Deníku.cz si můžete přečíst dojmy z koncertu nazvaného Báječný potlach s Kidem (Vzpomínkový pořad na Kapitána Kida). Text reaguje na vzpomínkový večer na folkového zpěváka, jehož se zúčastnili i Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

DALŠÍ POVZBUZENÍ PANU SUCHÉMU
1.3. 2016
Na blogovém webu serveru iDnes vyšel další z článků na podporu Jiřímu Suchému a Semaforu v reakci na odmítavou kritiku komentátora Vojtěcha Varyše. Jeho autorkou je Jaroslava Janderová.

NOVÁ STARÁ FRONTA
1.3. 2016
Jiří Suchý s pomocí syna Jakuba připravil novou verzi svých webových stránek, přesněji občasníku Stará fronta zítra. Najdete jej nyní na nové adrese: www.starafrontazitra.cz. Hned na úvod se zevrubněji vrací ke „kauze Varyš“.

REJŽEK VERSUS SUCHÝ
26.2. 2016
Na serveru Facebook proběhla krátká výměna názorů mezi publicistou Janem Rejžkem a Jiřím Suchým. Netýkala se nyní tak sledované „kauzy Varyš“, která asi posloužila panu Rejžkovi pouze jako impuls k rýpnutí. Rejžek skrze ni totiž překvapivě reaguje na Řád TGM, který Jiří Suchý převzal od prezidenta Zemana před dvěma a půl lety.

ONDŘEJ SUCHÝ SE ZASTAL SVÉHO BRATRA
22.2. 2016
Ondřej Suchý na svých webových stránkách publikoval obsáhlejší článek mapující dosavadní útoky i obhajoby bratra Jiřího Suchého v tzv. „kauze Varyš“ , kterou spustil článek tohoto publicisty v Mladé frontě. Nese název Co se to stalo?

SUCHÉHO ZAŠLAPALA DO ZEMĚ MOLAVCOVÁ?
22.2. 2016
V Mladé Frontě Dnes se objevil text Zdeňky Meixnerové směřovaný na obranu článku V. Varyše pod titulkem: Suchého zašlapala do země Molavcová. Autorka poněkud kuriózně souhlasí s údajně špatnou úrovní divadla, ačkoliv současně píše, že jej již třicet let nenavštívila. Tento svérázný postoj komentoval i pan Suchý na svém Facebooku.

REAKCE NA VARYŠŮV TEXT
22.2. 2016
Na internetu se již objevila celá řada odmítavých článků v reakci na komentář Vojtěcha Varyše otištěný v Mladé frontě. V detailu zprávy najdete odkazy na některé z nich.

KONCERT O ČTYŘECH KAPITOLÁCH ONLINE
16. 2. 2016
Včera Česká televize odvysílala záznam Koncertu o čtyřech kapitolách z divadla Semafor. Na webových stránkách programu ČT art se na něj můžete podívat.

Z BULVÁRU: SEMAFOR PŘED ZAVŘENÍM
15. 2. 2016
Bulvární web Bleskově.cz uveřejnil na svých stránkách text pod titulkem Neshody v legendárním Semaforu? Umělci prchají a Jiří Suchý si jen stěžuje!. Divadlo tedy má být před zavřením, herci mají odcházet a pan Suchý asi láteřit nad nepřízní osudu. Ani jedno naštěstí není pravda.

SUCHÝ VERSUS ČOCHTAN
13. 2. 2016
Pravděpodobně v reakci na odsuzující článek Vojtěcha Varyše uveřejněný v Mladé frontě napsal Michal Bystrov krátkou glosu do magazínů Reportér. V ní se Jiřího Suchého zastává a nejnovější semaforskou hru chválí. Text se jmenuje Suchý versus Čochtan.

ROZHOVOR S JIŘÍM ŠTĚDRONĚM
12. 2. 2016
Bulvární deník Blesk nabízí nebulvární rozhovor s Jiřím Štědroněm, který patří již mnoho let k základnímu „semaforskému týmu“. Rozhovor nese titul: S přibývajícím věkem jsem ubral na labužnictví

TRAGICKÁ ZPRÁVA
11. 2. 2016
V dnešním vydání Mladé fronty vyšel v rubrice Názory text přispěvovatele Divadelních novin Vojtěcha Varyše nazvaný Tragická zpráva o odkládaném konci. Autor v něm zcela odsoudil soudobou práci Semaforu i výši grantu, kterou označil za penzi Jiřímu Suchému. Také zpochybňuje, zda jsou „Suchého zásluhy o českou kulturu tak vysoké, aby penzička stála za tak velkou dotaci.“

DALŠÍ RECENZE VÝSTAVY V HOLLARU
10. 2. 2016
Na webu Novinky.cz si můžete přečíst další recenzi právě probíhající výstavy prací Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra v pražském Hollaru. Autor Jan Šída ji pojmenoval Obrázkový tingltangl Suchého a Šlitra.

GOSPEL TIME SE STĚHUJE DO ROKOKA
9. 2. 2016
Stejně jako kdysi trio Matuška-Pilarová-Štědrý se nyní Zuzana Stirská a její Fine Gospel Time stěhují ze Semaforu do Rokoka. Na svých webových stránkách zpěvačka uvedla, že se s divadlem nedohodli na podmínkách dalšího pronájmu.

K VÝSTAVĚ V HOLLARU
5. 2. 2016
Berte to jako doklad, že jsem šikovnej, říká Jiří Suchý nad výstavou v Hollaru. Tak zní obsáhlý název článku čtk k probíhající výstavě grafických prací S+Š, který dnes převzala řada tiskovin. K vidění na internetu je např. na webu Hospodářských novin.

S + Š NA VÝSTAVĚ V HOLLARU
4. 2. 2016
Ode dneška je pro veřejnost v Praze otevřena nová výstava grafických listů a kreseb Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Nabízí ji galerie Hollar, kde ji včera na vernisáži otevřel výtvarník Vladimír Suchánek společně s dvojicí Suchý – Molavcová.

STARÁ FRONTA ZÍTRA
3. 2. 2016
Jiří Suchý uveřejnil nové číslo svého občasníku Stará fronta zítra. Tentokrát se zastavuje nad přípravami nové hry Zlomené srdce lady Pamely, která bude vycházet z prvorepublikové červené knihovny. V hlavní roli se objeví Jolana Smyčková.

SEMAFORSKÝ KONCERT V TELEVIZI
2. 2. 2016
Z oficiálního facebookového účtu Jiřího Suchého: „Oznamuju, že 15. 2. ve 20.20 bude ČT art vysílat záznam našeho Koncertu o čtyřech kapitolách. Být vámi, tak bych se na to koukal. JS“

RECENZE SKÁCELOVA DVD
28. 1. 2016
V Mladé frontě i na serveru iDnes vyšla recenze Ondřeje Bezra o nedávno vydaném DVD Jan Skácel aneb Kolik příležitostí má růže. Autorem filmu je Jiří Suchý, natočil jej v roce 1997.

DERNIÉRA HRY MIZINA ČÍHÁ
26.1. 2016
2. dubna proběhne derniéra komedie, kterou Semafor reagoval na své ekonomické problémy. Mizina číhá tak byla na repertoáru necelý rok, od 24. června 2015.

JIŘÍ SUCHÝ NA FESTIVALU 2016
26.1. 2016
Prestižní mezinárodní Festival Petra Dvorského, který bude probíhat mezi 6. - 20. srpnem, bude letos hostit Jiřího Suchého i s orchestrem divadla.

VÝSTAVA GRAFIK JIŘÍHO SUCHÉHO
19. 1. 2016
Ve dnech 3. 2. - 28. 2. nabízí galerie Hollar (Smetanovo nábřeží 995/6) výstavu nových litografií Jiřího Suchého. Navíc 22. února bude od 16:00 možno v galerii nahlédnout do přípravy a výroby grafických listů právě s účastí Jiřího Suchého a tiskaře Petra Korbeláře.

BURIAN & DĚDEČEK & SUCHÝ - SLUNEČNÍ SELE
19.1. 2016
Na webu Českobudějovického deníku si můžete přečíst rozhovor s Jiřím Dědečkem. Mimo jiné zmiňuje někdejší spolupráci s Jiřím Suchým na písni Sluneční sele, která právě vyšla na kompletu Burian & Dědeček ... na blankytném pozadí.

PENSION ROSAMUNDA NA DVD
11.1. 2016
V semaforské DVD řadě vyšel další díl se záznamem hry Pension Rosamunda. Původně se počítalo s vydáním v kombinaci se záznamem Začalo to Akordem, nicméně každá hra nakonec vyjde samostatně. Pension Rosamunda byl v Semaforu uváděn v letech 2005-2009.

PROJEKT CHESGA A STO POVÍDEK JIŘÍHO SUCHÉHO
10.1. 2016
Kniha Jiřího Suchého Sto povídek aneb Nesplněný plán slouží jako učební text studentům češtiny, španělštiny a galicijštiny. A to díky projektu založeném na interaktivním souboru textů v originále a v cizojazyčných překladech. Probíhá na univerzitě Universidade de Santiago de Compostela ve Španělsku, resp. v autonomní oblasti Galícia, pod vedením magistry Kateřiny Vlasákové Couceiro.

PŘÍBĚHY SLAVNÝCH: JIŘÍ ŠLITR
7. 1. 2016
Na webových stránkách Českého rozhlasu si můžete poslechnout všech pět epizod „dramatizace života“ Jiřího Šlitra z cyklu Příběhy slavných. Záznam pochází z roku 2009 a účinkují v něm Jiří Kalužný a Jan Bílek v režii Pavla Krejčího.

STARÁ FRONTA ZÍTRA
5.1. 2016
Jiří Suchý uveřejnil na svých webových stránkách nové číslo Staré fronty zítra. Dočtete se o nových plánech divadla, uplynulých událostech, chystaných DVD (Pension Rosamunda) a dalších zajímavostech. Vše na webu: jiri-suchy.cz.

NOVÉ ČLÁNKY IVANA KOTTA
5. 1. 2016
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další články se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o pozastavení nad nejnovější hrou Jiřího Suchého s názvem Čochtanův divotvorný hrnec a o představení Vánoce v Semaforu. Můžete si jej přečíst v záložce Články a recenze.

TV ZÁBĚRY ZE ČTVRTÉ ZUZANY
28. 12. 2015
Pan Jiří Vlasák umístil na fanouškovský facebookový profil divadla Semafor část Československého filmového týdeníku z roku 1965. Je v něm vzácná krátká reportáž ze hry Zuzana je všude jako doma.

VZPOMÍNKA NA JIŘÍHO ŠLITRA
28. 12. 2015
Smrt v náručí fanynky zní titulek článku vracejícího se k nešťastnému konci života Jiřího Šlitra. Autorem obsáhlejšího článku je pod zkratkou PeTaX zároveň majitel webu Svobodný svět.

KORESPONDENCE SUCHÝ - FORMAN
25. 12. 2015
Lidovky nabízejí na svých webových stránkách obsáhlý článek, resp. nahlédnutí do konvolutů dopisů mezi známými osobnostmi. Samostatnou část tvoří korespondence mezi Jiřím Suchým a Milošem Formanem (zejména dopisy M. Formana J. Suchému).

VÁNOČNÍ HITPARÁDU VYHRÁLA PURPURA
24. 12. 2015
Pražské Oldies radio sestavilo a odvysílalo hitparádu třiceti největších vánočních hitů historie. Vedle celosvětově slavných interpretů jako John Lennon, Dean Martin, Beach Boys, Queen, Elton John či Simon & Garfunkel zabodovala i Purpura Suchého a Šlitra. A nejen to – celou hitparádu nakonec vyhrála.

ZÁZNAM KONCERTU J. SUCHÉHO
23. 12. 2015
Český rozhlas uvede v rámci svátečního vysílání kompletní záznam vystoupení Jiřího Suchého na letošním festivalu Blues Alive v Šumperku. Vysílat jej začne na Štědrý den v 18:00.

ANNA K.: „V SEMAFORU BYLI VŠICHNI KAMARÁDI.“
22. 12. 2015
Časopis OK! Magazine nabízí rozhovor se zpěvačkou Annou K. Jeho část – téměř celou o Semaforu – najdete i na webu časopisu. Jeho titulek zní: Když se zakousnu, vydržím.

ZČERVENÁ A KOMUNISTÉ
22. 8. 2015
Médii (spíše bulvárními) proběhla nenápadná kauza, která poškozovala jméno Jiřího Suchého. Komunistická strana Slovenska použila ve volebním klipu populární píseň Suchého a Šlitra Zčervená (záznam z filmu Bylo nás deset). Jiří Suchý se rozhodl obrátit na instituci OSA, protože žádné svolení pochopitelně komunistům nedal.

VÝSTAVA JAROSLAVA SUCHÉHO SE PRODLUŽUJE
21. 12. 2015
Výstava věnovaná loutkáři a vynálezci Jaroslavovi Suchému byla prodloužena do března a potom poputuje do Klatov, uvedlo to plzeňské Muzeum loutek. Práce otce obou bratrů Suchých tak bude v západočeské metropoli k vidění déle.

NOVÉ DVD SEMAFORSKÉ ŘADY
20. 12. 2015
Jan Skácel aneb Kolik příležitostí má růže, tak se jmenuje film, který již před lety natočil Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou. Obsahuje krásné verše básníka Jana Skácela pro tento účel zhudebněné právě Jiřím Suchým. A také jím a Jitkou interpretované. Nyní film vychází na DVD.

DALŠÍ RECENZE ČOCHTANA
18. 12. 2015
V Lidových novinách vyšla pozitivní recenze nejnovější semaforské hry. Na Čochtanův divotvorný hrnec se zaměřila Marta Švagrová v textu nazvaném parafrází hitů z představení: S čertem si hrát tam za tou duhou.

NOVÉ ALBUM HANY HEGEROVÉ
18. 12. 2015
Nejlepší česká šansoniérka Hana Hegerová sice již před časem ukončila aktivní kariéru, nicméně právě v limitované edici vyšlo její koncertní album z roku 1970, které obsahuje i dvě písně s texty Jiřího Suchého. Deska vychází na CD i vinylu a jmenuje se Recital ’70.

PRVNÍ RECENZE ČOCHTANA
17. 12. 2015
Na serveru Novinky.cz vyšla první recenze nejnovější semaforské hry Čochtanův divotvorný hrnec. Radmila Hrdinová představení ohodnotila vysokými 85%. Celý text najdete pod odkazem: Zdařilý semaforský hold Divotvornému hrnci V+W.

PREMIÉRA V SEMAFORU
16. 12. 2015
Právě dnes v Semaforu proběhne premiéra nejnovější hry Čochtanův divotvorný hrnec. Jak název napovídá, jde o přepracovaný americký muzikál Divotvorný hrnec, který u nás kdysi proslavili Jan Werich s Jiřím Voskovcem. Režie se po čase v Semaforu ujal Jiří Menzel.

JIŘÍ SUCHÝ GRATULOVAL LUCII BÍLÉ
15. 12. 2015
O třetí adventní neděli připravila svým fanouškům vánoční koncert Lucie Bílá. Proběhl za doprovodu Petra Maláska v Hudebním divadle Karlín v Praze. Mnohonásobná Zlatá slavice slavila zároveň svůj svátek, k němuž přišel pogratuloval (a zazpívat) i Jiří Suchý.

JIŘÍ SUCHÝ ZPÍVAL PRO NEVIDOMÉ DĚTI
10. 12. 2015
Zrakově postižené děti ze školy Jaroslava Ježka na pražských Hradčanech dostaly noty v Braillově písmu. Netradiční mikulášskou besídku zorganizovalo hudební nakladatelství Českého rozhlasu, které připravilo i koncert Jiřího Suchého a Pavlíny Filipovské.

VIDEO Z VERNISÁŽE VÝSTAVY JAROSLAVA SUCHÝCH
9. 12. 2015
Na serveru You Tube můžete vidět reportáž z otevření výstavy věnované Jaroslavovi Suchému, na kterou láká Muzeum loutek v Plzni. Snímek natočil Václav Fořt a jmenuje se Vernisáž výstavy Jáša

POTREFENÝ TATÍNEK JIŘÍHO SUCHÉHO
3. 12. 2015
Pod tímto titulkem vyjde v zítřejším, tj. pátečním Právu obsáhlejší článek o Jaroslavovi Suchém, otci Jiřího a Ondřeje Suchých. Jáša, jak se mu v rodině přezdívalo, byl totiž velmi šikovný a známý loutkář i recesista. Vzpomínat na něj v textu plném rodinných fotek bude Blanka Kovaříková.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
2. 12. 2015
Hana Klugová si povídala v novém rozhovoru s Jiřím Suchým o Vánocích, zimě, nadělování dárků, o jeho inspiraci i kondici.

PRODEJNÍ VÝSTAVA GRAFIK JIŘÍHO SUCHÉHO
29.11. 2015
Galerie Azyl v Plzni (Veleslavínova 17) zve na prodejní výstavu grafik Jiřího Suchého. Vernisáž je pouze na pozvánky, výstava bude poté otevřeno veřejnosti od 1. prosince 2015 do 2. ledna 2016.

ROZHOVOR S KAROLINOU GUDASOVOU
24. 11. 2015
Se semaforskou herečkou Karolinou Gudasovou si povídala publicistka Petra Lišková. Rozhovor najdete na webu Berounského deníku pod názvem Karolina Gudasová o zpěvu, Semaforu, bratrovi i Vánocích.

DALŠÍ FOTOGRAFIE ZE ZKOUŠEK
23. 11. 2015
Jiří Suchý na svém facebookovém profilu zveřejnil několik nových fotografií Dušana Dostála a Ireny Zlámalové. Jsou ze zkoušek připravované adaptace hry Čochtanův divotvorný hrnec.

SEMAFOR SE ZÚČASTNÍ NOCI DIVADEL
20. 11. 2015
Semafor se zítra připojí k 130 divadlům, které se zúčastní celoevropské akce Noc divadel. Návštěvníky čeká improvizovaný večer, během něhož se bude volně střídat prohlídka divadla a zákulisí, beseda s Jiřím Suchým a vystoupení jeho i Jitky Molavcové. V nabídce bude také promítání ukázek z filmové tvorby pana Suchého.

DIVADELNÍ NOVINY O SEMAFORU
17.11. 2015
Publicista a kritik Pavel Klusák se obšírněji rozepsal o nedávném jednorázovém představení nazvaném Koncert o čtyřech kapitolách. Jednalo se o tematický večer věnovaný zejména práci Kurta Weila (a Bertolta Brechta). Hlavními interprety byli Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

ADINA MANDLOVÁ OČIMA JIŘÍHO SUCHÉHO V KNIZE ONDŘEJE SUCHÉHO
16. 11. 2015
V září vydal Ondřej Suchý svou nejnovější knihu věnovanou jedné z největších legend stříbrného plátna, nese název Čemu se smála Adina Mandlová?. Mimo mnoha zajímavých informací se v ní dočtete také osobní vzpomínku Jiřího Suchého na návštěvu Adiny Mandlové v Semaforu.

DÁŠA ZÁZVŮRKOVÁ PRO KONTO BARIÉRY
13. 11. 2015
Dáša Zázvůrková zve diváky do divadla Semaforu na benefiční koncert pořádaný ve prospěch Konta Bariéry. Proběhne v sobotu 5. prosince od 19:30. Vstupné je 299 korun.

DALŠÍ INFORMACE K CHYSTANÉ PREMIÉŘE
10. 11. 2015
Ze Staré fronty, občasníku Jiřího Suchého, pro vás vybíráme nové informace k chystané premiéře hry Čochtanův divotvorný hrnec. Ta se na prknech divadla Semafor objeví ještě před Vánoci.

SEMAFOR, SMÍCH A PÍSNIČKY
7. 11. 2015
Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou a hudebníky divadla Semafor jezdí po republice kromě kmenových semaforských her také s hudebním pořadem Semafor, smích a písničky. Jak se líbil v sále slavkovského SC Bonaparte, se dozvíte z článku Semaforská poetika ve Slavkově

DO SEMAFORU SE VRACÍ REŽISÉR JIŘÍ MENZEL
6. 11. 2015
Jiří Suchý začal v Semaforu připravovat novou hru Čochtanův divotvorný hrnec. Ke spolupráci po letech přizval oscarového režiséra Jiřího Menzela. První práce na hře již započaly.

DERNIÉRA LEVANDULE
2. 11. 2015
Ve středu 28. října proběhla v divadle Semafor derniéra hry Levandule s Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Zuzanou Říhovou, Karolinou Gudasovou nebo Michalem Stejskalem.

O „PLEBEJSKÉM PREZIDENTOVI“ S JIŘÍM SUCHÝM
30. 10. 2015
Předávání státních vyznamenání prezidentem republiky Milošem Zemanem i letos rozvířilo názorové vlny naší společnosti. K nim i k „trenýrkám nad Hradem“ se vyjádřil také Jiří Suchý, který se na prezidentovi snaží vidět obě strany mince.

KONCERT KURTA WEILLA
16. 10. 2015
V sobotu 17. října proběhne v divadle Semafor jednorázová akce, galakoncert nazvaný Koncert o čtyřech kapitolách. Speciální benefiční koncert, pro nějž Jiří Suchý nově otextoval několik písní hudebního klasika, má za úkol přitáhnout pozornost divadlu a získat i finanční prostředky.

VÝSTAVA GRAFIK JIŘÍHO SUCHÉHO
15. 10. 2015
Ode dneška můžete v pražské Galerii Jonáš navštívit výstavu nejnovějších grafik Jiřího Suchého. Nese jednoduchý název JIŘÍ SUCHÝ – LITOGRAFIE a bude trvat do 5. listopadu.

HOSTÉ KONCERTU ZUZANY STIRSKÉ
15. 10. 2015
Na slavnostní koncert a oslavu 15. výročí souboru Fine Gospel Time Zuzany Stirské přišli poblahopřát také Jiří Suchý a Jitka Molavcová. Večer proběhl v Divadle Broadway.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V KROMĚŘÍŽI
13. 10. 2015
Semaforští Jitka Molavcová a Jiří Suchý zvedli kroměřížské publikum ze sedadel, hlásí titulek článku na serveru Novinky.cz. Dvojice do Kroměříže zavítala do pořadu Smích a písničky, pořádaným agenturou Gong.

JAK DOPADL SPONZORING KOFOLY
6. 10. 2015
Jiří Suchý prozradil Krajským listům, jak dopadla někdejší žádost divadla Semafor o sponzoring akce Kofolou. „Přišel mladík, který mi pak napsal, že to dá radši mateřské školce než nám,“ řekl ředitel Semaforu. „ A zároveň poznamenal, abychom si požádali o sponzorování továrnu na umělé klouby.“

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
3. 10. 2015
S Josefem Horou si Jiří Suchý povídal o plánech na ekonomické pozvednutí divadla Semafor, o plánech do budoucna, zvyšování vstupného či o zapomínání textů na jevišti.

JIŘÍ SUCHÝ NA FESTIVALU
23. 9. 2015
Jiří Suchý se zúčastní galakoncertu v rámci mezigeneračního ReFestivalu Old’s Cool, který pořádá společnost Elpida. V rámci večera se představí také mladší generace umělců jako režisér a hudebník Petr Marek, známý ze skupiny Midi Lidi, nebo písničkář Martin Kyšperský s projektem Králíček & Květy.

JAROSLAV SUCHÝ - MUZEUM LOUTEK
22. 9. 2015
Jiří Suchý s bratrem Ondřejem včera otevřeli v plzeňském Muzeu loutek zajímavou výstavu věnovanou svému otci Jaroslavu Suchému. Ten byl nejen aktivním loutkářem s vlastním divadélkem, ale také originálním vynálezcem v oboru. Otevření výstavy se zúčastnil také Petr Forman.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
20. 9. 2015
Publicista Pavel Klusák si povídal s Jiřím Suchým o stáří, oblíbených filmech, finančních problémech Semaforu, grafických listech nebo o psaní her.

OSMISTÁ REPRÍZA KYTICE
16. 9. 2015
Semafor startuje 57. sezonu a otevřel ji velkolepě – osmistou reprízou legendární Kytice. Slavnostní představení doprovodil krátký film zachycující historii muzikálu Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka.

NOVÉ CD SE VZPOMÍNKAMI JIŘÍHO SUCHÉHO
4. 9. 2015
Radioservis vydává nové CD Jiřího Suchého, tentokrát v netradičním formátu mp3. Album nese název Osudy a obsahuje namluvené rozhlasové vzpomínky pana Suchého. Samotná nahrávka vyprávění pochází z roku 2007. Stojí sympatických 229 korun, délkou přitom v počítačovém formátu dosahuje plných čtyř a půl hodiny.

MIZINA ČÍHÁ, NEJPŮSOBIVĚJŠÍ SEMAFOR?
1. 9. 2015
Divadlo Semafor vstoupí do nové sezony s novou hrou, kterou si předpremiérou odzkoušelo už na konci sezony minulé – Mizina číhá. Jan Kolář z Divadelních novin inscenaci přiřadil k nejpůsobivějším hrám současného Semaforu.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
26. 8. 2015
S Tomášem Šťástkou si Jiří Suchý povídal o mobilizaci Semaforu, snižování počtu herců, o svém pracovním dni i nástupcích Semaforu.

JIŘÍ SUCHÝ S RADOŠINCI NA HRADĚ DEVÍN
24. 8. 2015
Tribute to Freedom - Pocta slobode, tak zněl název sedmého ročníku koncertu k oslavě pádu Železné opony a k připomenutí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Mezi hosty večera nechyběli Jiří Suchý, Milan Lasica či Radošinské naivné divadlo.

NATÁČÍ SE DOKUMENT O J. SUCHÉM
6. 8. 2015
Jiří Suchý zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografie z natáčení chystaného dokumentu Jiřího Vondráka. Jde o sérii snímků z interiéru i exteriéru vily pana Suchého.

VÝSTAVA GRAFIK JIŘÍHO SUCHÉHO
22. 7. 2015
Městské muzeum Mimoň bude od 8. září hostit výstavu grafických, konkrétně litografických prací Jiřího Suchého. Výstava nese název Kresleno na kámen.

AKCE PŘEDRAŽENÁ VSTUPENKA
21. 7. 2015
Jiří Suchý zveřejnil na svém Facebooku další plány. Po návratu z vídeňských galerií se více rozepsal o chystané formě podpory divadla Semafor, tzv. Předražené vstupence.

JIŘÍ SUCHÝ V KERSKU
6. 7. 2015
Ačkoliv Kersko je v kulturní historii asi nejvíce spojované se spisovatelem Bohumilem Hrabalem, tentokrát byl osobností číslo jedna Jiří Suchý. Právě on zde pořádal vernisáž svých grafických listů.

JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ V KOLÍNĚ
1. 7. 2015
Nerozdělitelná semaforská dvojice Jiří Suchý a Jitka Molavcová společně vystoupí na večeru nazvaném Básníci básniví v kolínské Synagoze.

OKOLO TŘEBONĚ
29. 6. 2015
O posledním červnovém víkendu se odehrál 24. ročník festivalu Okolo Třeboně. Hlavní hvězdou byl v sobotu večer Jiří Suchý, kterého na klavír doprovázel semaforský pianista Jiří Svoboda.

SEMAFOR NABÍZÍ NOVINKU – MIZINA ČÍHÁ
26. 1. 2015
24. června proběhla v divadle Semafor premiéra nejnovějšího kusu Jiřího Suchého s názvem Mizina číhá. Podobně jako před lety kabaret Děti kapitána Granta i tentokrát hra reaguje na problematickou finanční situaci divadla.

ANKETA S JIŘÍM SUCHÝM
25. 6. 2015
V rámci blížícího se koncertu Jiřího Suchého (a Jitky Molavcové) v Brně vyplnil pan Suchý anketu nazvanou Sondáž pro časopis Kult. Dozvíte se tituly jeho oblíbených filmů, knih, divadel, ale také míst na světě, restaurací či oblečení.

JIŘÍ SUCHÝ S JITKOU MOLAVCOVOU V OSTRAVĚ
23. 5. 2015
Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou a orchestrem Semaforu zahráli vyprodanému sále ostravského Domu kultury. Více se o večeru dočtete v článku s titulem: Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou připomněli Ostravě slavnou éru Semaforu.

JIŘÍ SUCHÝ BYL HOSTEM FREKVENCE 1
19. 5. 2015
Těžkej Pokondr, tedy hudebníci a moderátoři Miloš Pokorný a Roman Ondráček, přivítali Jiřího Suchého ve svém pořadu ve vysílání rozhlasové stanice Frekvence 1.

ŠLITROVO JARO 2015
27. 4. 2015
Každoroční festiválek připomínající osobnost Jiřího Šlitra opět proběhl v Rychnově nad Kněžnou. I letos byli hosty herci divadla Semafor, kteří 24. 4. nabídli komedii Jiřího Suchého Rytíři z Blaníku a krasavice Lída. Letošní Šlitrovo jaro semaforským představením začínalo.

KOHO FOTÍ JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ?
22. 4. 2015
Na bulvárním webu VIP Story můžete vesměs seriózně nahlédnout do osobního vkusu Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. V rámci soutěže o nejlepší CEWE fotoknihu prozradili, co nebo koho fotí nejraději a proč si fotek váží.

SLEČINKY A LUPIČI - RECENZE
31. 3. 2015
Publicistka a kritička Radmila Hrdinová napsala recenzi nejnovější semaforské hry Slečinky a lupiči. Ve svém hodnocení jí dala plných 80%. Text najdete na webu Novinky.cz pod názvem Pražská periferie ovládla divadlo Semafor.

SLEČINKY A LUPIČI ZAUJALI I BULVÁR
30. 3. 2015
Bulvární časopis Sedmička se pozastavil nad novou hrou divadla Semafor Slečinky a lupiči. Představení redaktor pochválil a ocitoval několik výroků pana Suchého k obtížné finanční situaci divadla.

KONCERT PRO KONVOJ NATO
28. 3. 2015
Názory na průjezd americké armády územím České republiky názorově a pocitově rozděluje naši zemi. K podpoře vojáků odehrají někteří umělci speciální koncert, jehož se zúčastní i Jiří Suchý.

JIŘÍ SUCHÝ A NEZVALOVA TŘEBÍČ
23. 3. 2015
Jiří Suchý byl hostem besedy, která probíhala v rámci akce Nezvalova Třebíč. Besedu vedl redaktor Českého rozhlasu Robert Tamchyna a Jiří Suchý vyprávěl mimo jiné o vlivu Vítězslava Nezvala na jeho dílo.

NOVÝ ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
27. 2. 2015
Publicista Radek Strnad si v novém rozhovoru s Jiřím Suchým povídal o těžkých dobách i kulturní oblevě za socialismu, o spolupráci s Michalem Malátným, či o možnosti společného vystoupení se Spejblem a Hurvínkem.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
18. 2. 2015
Eva Karlasová si povídala s Jiřím Suchým o jeho první básni, o dětství, či o tom, co jej naposledy pohladilo. Rozhovor vychází v lednovo-únorovém vydání OK! Magazine.

…V TAKOVÝ KRÁSNÝ SPOLEČNOSTI
2.2. 2015
Co mají společného lidé Jiří Suchý, Charlie Chaplin, Oscar Wilde, Mark Twain, ale taky Churchill, Kennedy, Kafka, Goethe, Balzac, Aristoteles, Sokrates, Nietzsche, Dostojevskij, Gogol, Tolstoj nebo Baudelaire? Jejich výroky přináší polská kniha Aforyzmy Świata.

PADESÁTINY FILMU KDYBY TISÍC KLARINETŮ
5. 1. 2015
TV Barrandov o víkendu připomínala padesát let od vzniku slavného muzikálu Kdyby tisíc klarinetů. Moderátor Aleš Cibulka ve studiu zpovídal Jiřího Suchého. Pozval také další hvězdy filmu Evu Pilarovou, Pavlínu Filipovskou a Karla Štědrého. Více např. na www.tyden.cz

DALŠÍ ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
19. 12. 2014
Lidové noviny nabízejí obsáhlejší rozhovor s Jiřím Suchým, kde vedle klasických témat bude řeč o Chinaski, o novém vydání Černé vzducholodě, o projektu For Semafor, či o tom, kterak nerad proti něčemu „brojí“.

NOVÝ ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
16.12. 2014
Nejen o věcech vánočních si povídal Jiří Suchý s moderátorem Impulsu. Opera Betlém, vánoční tradice, největší úspěchy a další témata v telefonickém rozhovoru.

GRAMOTINGLTANGLY JANA WERICHA
11. 12. 2014
Vydavatelství Supraphon na trh uvedlo hned osmi CD box s rozhlasovými nahrávkami Gramotingltanglů Jana Wericha. Celý komplet navíc začíná pořadem Jiřího Suchého.

JIŘÍ SUCHÝ S JITKOU MOLAVCOVOU KŘTILI CHINASKI
11. 12. 2014
Spolupráce Michala Malátného, frontmana skupiny Chinaski, se Semaforem se odráží i „na druhou stranu“. Skupina požádala Jiřího Suchého a Jitku Molavcovou, aby pokřtili jejich nové album Rockfield.

SLOVENSKO – ROZHOVOR S J. SUCHÝM I VZPOMÍNKA NA J. ŠLITRA
4. 12. 2014
Na slovenském serveru SME si můžete přečíst rozhovor, který s panem Suchým pořídil Robert Buček, jmenuje se Tešilo ma, keď som mohol oklamať režim. Stejný server nabídne také vzpomínku na Jiřího Šlitra pod titulem: Dobrodruh, čo všetko poplietol.

ROZHOVOR S MICHALEM PAVLÍČKEM
3. 12. 2014
“Panu Suchému se líbilo, že jsem mu hudbu ušil na míru a přinesl zpívatelné písně,“ říká Michal Pavlíček v novém rozhovoru pro deník.cz. Zároveň mluví také o budoucích plánech s Jiřím Suchým. Rozhovor vyšel pod názvem Ďábla s úpisem zatím nepotřebuju!

MILAN DROBNÝ OSLAVÍ SEDMDESÁTINY
2. 12. 2014
Milan Drobný oslaví v pražské Lucerně v úterý 13. ledna 2015 sedmdesátiny. Přijde jej tam pěvecky podpořit i mnoho jeho kolegů a konkrétně ze Semaforu Jiří Suchý.

JIŘÍ SUCHÝ ROZSVÍTÍ VÁNOČNÍ STROM
28. 11. 2014
Pražská zoologická zahrada v Troji chystá vlastní rozsvěcení vánočního stromu. Dojde k němu v neděli 30. listopadu od 15.30. A strom rozsvítí osobně pan Jiří Suchý.

JIŘÍ ŠLITR V MUZEU POPULÁRNÍ HUDBY
28. 11. 2014
Péčí pana Aleše Opekara chystá Popmuseum (Muzeum a archiv populární hudby) výstavu věnovanou Jiřímu Šlitrovi. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 4. prosince a její součástí bude i hudební vystoupení For Semafor. Výstava se jmenuje: Jiří Šlitr 90||45|45

JIŘÍ SUCHÝ SPUSTIL OSOBNÍ FACEBOOK
28. 11. 2014
Jiří Suchý spustil své osobní stránky na Facebooku. Najdete je na adrese: https://www.facebook.com/pages

KAROLINA GUDASOVÁ V ROZHLASE
23.11. 2014
Semaforská zpěvačka a herečka Karolina Gudasová byla hostem vysílání Českého rozhlasu. Na jeho webových stránkách si rozhovor můžete pustit (či přečíst) a zároveň si poslechnout její hudební prvotinu, stejně jako semaforskou klasiku Pramínek vlasů.

DVOJICE S+M NA SPOŘILOVĚ
23.11. 2014
12. listopadu se sešli lidé z městské části Spořilov. Zhruba 150 osob všech generací přišlo do podzemního sálu chrámu svaté Anežky České k posezení s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou. Večerem mluveným slovem provázel Miloslav Fiala.

BULVÁR BEZ POMLUV
22.11. 2014
Bulvární plátek Aha se zajímal o bývalé vztahy Jiřího Suchého s herečkami Semaforu. Oslovil za tímto účelem herečku a zpěvačku Petru Černockou, která pana Suchého jednoznačně hájila.

ČERNÁ VZDUCHOLOĎ JAKO BIBLIOFILIE
20. 11. 2014
Rozsáhlejší epická báseň Jiřího Suchého Černá vzducholoď vyjde v nové úpravě jako bibliofilie. Nakladatelství Teapot ji chystá s novými grafickými listy autora v nákladu 120 číslovaných a autorem podepsaných výtisků.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
20. 11. 2014
V časopise městské části nazvaném Naše Praha 6 vyšel krátký rozhovor s Jiřím Suchým. Prozradí, kde loví nové talenty, zda mívá trému, či jak se mění čeština mezi generacemi.

JIŘÍ SUCHÝ NA VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ
18. 11. 2014
Jiří Suchý se včera zúčastnil koncertu k 25. výročí sametové revoluce, který proběhl na Václavském náměstí. Záznam najdete i na serveru You Tube . Vystoupení pana Suchého začíná v čase 47:30

O NOVÉM CD PLAKALA PANNA, PLAKALA NA ČT
16. 11. 2014
Před pár dny se na serveru České televize objevil článek o novém CD Jiří Šlitr – Plakala panna, plakala. Je doplněný i o televizní reportáž z pořadu Události. Článek nese titul U Šlitra Plakala panna, plakala a málem ji nikdo neslyšel. Samotné album v celostátním žebříčku obsadilo 37. místo.

NIBELUNG OČIMA VLADIMÍRA JUSTA
13. 11. 2014
Na webu Divadelních novin přibyl nový text známého kritika Vladimíra Justa, který se zastavuje především nad „předposlední“ semaforskou hrou Prsten pana Nibelunga. A jeho slova jsou skrz naskrz pozitivní, přečtěte si je pod názvem: Semafor, kritika a pan Nibelung

NOC DIVADEL
13.11. 2014
V sobotu 15. listopadu proběhne celostátní akce Noc divadel a opět se jí zúčastní i Semafor. Ve speciálním programu připravil koncert svých hlavních hvězd, v čele s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, ale také třeba prohlídku prostor dejvického Semaforu.

RECENZE TRAGÉDIE I NIBELUNGA
10.11. 2014
Na stránkách Literárních novin se objevila dvoj-recenze posledních dvou premiér divadla Semafor. Oba kusy zde s místy semaforsky poetickým nádechem hodnotí Jan Plachetka. Jeho text má titul Chodů jak v Domažlicích.

JITKA MOLAVCOVÁ a JIŘÍ SUCHÝ VE STUDIU 6
5. 11. 2014
Před pár dny byli v televizním Studiu 6 hosty Jitka Molavcová a přes telefon také Jiří Suchý. Řeč byla o nejnovější hře – Nejveselejší tragédie v Čechách, záznam je k vidění i na internetu na webu České televize.

NOVÉ ČLÁNKY IVANA KOTTA
4. 11. 2014
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další články se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o pozastavení nad nejnovější hrou Jiřího Suchého s názvem Nejveselejší tragédie v Čechách a o dva texty o nových CD - George Dry - Composer a Plakala panna, plakala. Můžete si jej přečíst v v záložce Články a recenze.

JIŘÍ SUCHÝ - NOVINKY A ZAMYŠLENÍ NAD PREMIÉROU
1.11. 2014
Jiří Suchý ve svém bulletinu přináší nejen pozastavení nad čtvrteční premiérou, ale už také prozrazuje, co všechno chystá na další měsíce. Mimo jiné se dočtete, že chystané Skleněné prkno se zatím odsouvá (to už ostatně patří k semaforské tradici), zato se začíná chystat novinka Slečinky a lupiči. Více na jeho osobním webu jiri-suchy.cz .

RECENZE NEJVESELEJŠÍ TRAGÉDIE
1.11. 2014
Radmila Hrdinová se na stránkách serveru Novinky.cz pozastavila nad novou semaforskou premiérou, hrou Nejveselejší tragédie v Čechách. Hru, ve které semaforští retrospektivně projdou s diváky historií divadla, ohodnotila 85%. Recenze má titul Sedm soumraků divadla Semafor.

NOVÉ SEMAFORSKÉ CD – GEORGE DRY - COMPOPSER
31. 10. 2014
U příležitosti premiéry nové hry vychází i nové semaforské CD s názvem George Dry – Composer, tedy doslovně přeloženo z angličtiny: Jiří Suchý – Skladatel. Představuje pana Suchého nikoliv pouze jako textaře, ale také jako skladatele vynikajících hudebních melodií. Vedle autora a Jitky Molavcové je zpívají také Michal Malátný, Vlastimil Harapes či členky souboru divadla Zuzana Maxa (dříve Říhová), Lucie Černíková nebo Karolina Gudasová.

NOVÁ PREMIÉRA
30. 10. 2014
Právě dnes má v divadle Semafor premiéru zbrusu nová komedie Jiřího Suchého Nejveselejší tragédie v Česku.

ODKAZY NA ČLÁNKY
30. 10. 2014
Milý pan Ondřej Suchý mi zaslal několik zajímavých odkazů na internetové články souvisící s divadlem Semafor a s jeho bratrem Jiřím. Například se dočtete o novém CD Plakala panna, plakala, na které upozorňuje Týden.cz, či že Plzeň slavila výročí vzniku republiky za zpěvu Jiřího Suchého.

ŘÁD TGM PRO HANU HEGEROVOU
29. 10. 2014
Hana Hegerová včera dostala od prezidenta Miloše Zemana prestižní Řád Tomáše G. Masaryka, a to za vynikající zásluhy o rozvoj humanity. Stejný řád dostal také cestovatel Miroslav Zikmund a in memoriam Karel Kryl. Vloni jím prezident Zeman ocenil také Jiřího Suchého.

STO DVACET FÓRŮ SEMAFORU
28. 10. 2014
Po delší době Česká televize nabídne pohled do současného Semaforu, uvede dokumentární snímek Marka Skláře Sto dvacet fórů Semaforu. Premiérově snímek odvysílá ČT ART ve středu 5. listopadu.

SUPRAPHON VYDÁVÁ DALŠÍHO NEZNÁMÉHO ŠLITRA
23. 10. 2014
Již zítra vydává Supraphon další perlu semaforského archívu. Televizní pořad Plakala panna plakala začal natáčet Jiří Šlitr krátce před svým předčasným odchodem, natočit stihl pouhé dva díly. O co hůře – tehdejší vedení televize pořad později smazalo. Zachovaly se však audio záznamy a právě ty nyní vychází.

ZEMŘEL KAREL BOŽEK
22. 10. 2014
Ve věku 79 let zemřel 21. října jeden ze zakládajících členů divadla Semafor, herec a režisér Karel Brožek. V Semaforu jej diváci mohli vidět v Člověku z půdy, či ve Smoljakově nastudování Ukradeného měsíce.

NEZNÁMÝ CHICK JIŘÍHO SUCHÉHO SLAVÍ 10 LET
21. 10. 2014
14. října si divadlo u.s. MARVIN připomnělo deset let od nastudování zcela neznámé hry Jiřího Suchého s názvem Chick. Její původní text spadá ještě do předsemaforské éry, nicméně autor jej nikdy nedopsal. O její dokončení se v roce 2004 postarali Marek Ondra a Miroslav Černý.

NÁVŠTĚVNÍ DNY SE VRACÍ DO DIVADLA SEMAFOR
15. 10. 2014
Včera se na jeviště Semaforu podruhé vrátila herecká skupina M. Šimka. Představení Návštěvní den u Miloslava Šimka je koncepčně pojaté ve stylu někdejších Návštěvních dnů Š+G. Známí herci zde připomněli nejznámější písničky, povídky a scénky.

JIŘÍ SUCHÝ PŘIJEDE NA TRUTNOFF
27. 6. 2014
Na festival Trutnoff, jeden z předních festivalů letní scény, letos přijede jako host Jiří Suchý. „Český Woodstock“ proběhne v trutnovském areálu Na Bojišti ve dnech 14. - 17. srpna. Spolu s Jiřím Suchým vystoupí také Eva Pilarová, jež byla v minulosti vyhlášena královnou festivalu.

RECENZE NOVÉ HRY
27. 6. 2014
Na webu Novinky.cz si můžete přečíst recenzi Radmily Hrdinové o nejnovější semaforské hře Prsten pana Nibelubnga. Nese název Jak se z paní Nibelungové stalo nádraží a autorka textu ocenila hru 70%.

PREMIÉRA NOVÉ HRY
24. 6. 2014
Dnes proběhne v divadle Semafor premiéra nejnovější hry Jiřího Suchého Prsten pana Nibelunga. Představí se v ní Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Karolina Gudasová, Vlastimil Harapes, Michal Malátný, Jiří Štědroň ad.

LITERÁTI Z NAŠÍ ČTVRTI
15. 5. 2014
Praha 6 připravila projekt Literáti z naší čtvrti, který má přiblížit místa této čtvrti, která jsou nějak spojena se zajímavými literárními osobnostmi. V jejich hledáčku jsou Jaroslav Seifert, Karel Toman, Václav Havel, Ladislav Fuks, Jiří Stránský, Ivan Vyskočil, Zdeněk Mahler, Petr Šabach, Josef Škvorecký a také Jiří Suchý.

DERNIÉRY V UHERSKÉM HRADIŠTI
14. 5. 2014
Slovácké divadlo stahuje z repertoáru dva muzikály z dílny Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Kdyby tisíc klarinetů a Dobře placenou procházku. Úspěšný byl zejména první titul.

VLTAVA SLAVÍ S JIŘÍM SUCHÝM
30. 4. 2014
Český rozhlas Vltava oslaví padesátiny a jedním z hostů, které si za tím účelem pozvali, je i Jiří Suchý. Uslyšíte ho na vlnách rozhlasu v sobotu. Vltava v těchto dnech slaví padesátiny.

ŠLITR NA TV VONA
24. 4. 2014
Na blogu webových stránek TV VONA si můžete přečíst další pozastavení nad nedávným supraphonským CD boxem Šlitr zpívá Šlitra, které napsal redaktor Luke.

KDYŽ ZPÍVAJÍCÍM KOMIKŮM KRALOVAL ADVOKÁT
22. 4. 2014
V Divadelních novinách a vzápětí i na osobním webu hudebního publicisty Jiřího Černého si můžete přečíst obsáhlou pozitivní recenzi supraphonského 4CD Šlitr zpívá Šlitra. Článek má titul Když zpívajícím komikům kraloval advokát.

ROZHOVOR S VÁCLAVEM KOPTOU
18. 4. 2014
Při první návštěvě Semaforu jsem se zamiloval, tak zní název rozhovoru, který po představení v Ústí nad Labem s Václavem Koptou vedl Radek Strnad. Najdete jej na webu Děčínský deník.

KYTICE V ČESKÉ TŘEBOVÉ
15. 4. 2014
Českotřebovská divadelní scéna DS Hýbl nastudovala úpravu Erbenovy Kytice tak, jak je známá divákům divadla Semafor, tedy v úpravě Jiřího Suchého a Ferdinanda Havlíka. Na jevišti se během večera objevila zhruba dvacítka herců souboru.

WWW KAROLINA GUDASOVÁ
14. 4. 2014
Semaforská herečka Karolina Gudasová spustila své nové webové stránky. Novinky, kalendář, životopis nebo fotogalerii najdete na adrese karolinagudasova.cz.

KŘEST KNIHY DÁŠI NOVÉ
10. 4. 2014
Někdejší semaforská herečka a zpěvačka Dáša Nová (Výhybka, Hej rup!, Šest žen, Kytice, Vetešník, Nižní Novgorod) bude 17. dubna v 18. hodin křtít svou novou knihu Cornwallský deník. Akce proběhne v koncertní galerii Art Space na Starém Městě.

VERONIKA KUBAŘOVÁ V ROKOKU
9. 4. 2014
Veronika Kubařová je nejen semaforskou herečkou a zpěvačkou (Sekta, Kytice, Mam`zelle Nitouche), ale také známou filmovou herečkou (Lidice, Můj vysvlečenej deník, Ženy v pokušení, Nejkrásnější hádanka). Nyní představí svůj sólový program v Divadle Rokoko. Chybět nebudou ani kolegové ze Semaforu.

JIŘÍ ŠLITR NA PAMĚTNÍ MINCI
30. 3. 2014
Pražská mincovna vydala stříbrný pamětní medailon z cyklu Kalendárium, který je věnovaný nedožitým devadesátinám Jiřího Šlitra. Autorem je Jaroslav Bejvl.

J. SUCHÝ A J. MOLAVCOVÁ NA JEZERCE
19. 3. 2014
Na jeviště Divadla Na Jezerce se vrací zábavná hudební show Vysílá studio Jezerka. Oficiální premiéra je 22. dubna a výjimečnými hosty tohoto večera budou Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

SEMAFOR NEKONČÍ
13. 3. 2014
V médiích se objevily zmatené zprávy, že Semafor čeká poslední sezóna jeho existence. Jiří Suchý v následujícím příspěvku tyto zprávy uvádí na pravou míru.

BENEFIČNÍ VEČER
13. 3. 2014
Římskokatolická farnost Moutnice a oblastní charita Hodonín organizují benefiční večer pro novostavbu nového charitativního, vzdělávacího a duchovního centra s kaplí Panny Marie bolestné v Nesvačilce. Záštitu nad akcí kromě jiných převzal i Jiří Suchý.

OSVOBOZENÝ SEMAFOR V PLNÉM LESKU
10. 3. 2014
Marta Švagrová-Bystrovová napsala pro server O divadle recenzi nejnovější hry Osvobozené divadlo Semafor. Chválí hru samu i výkony herců a zpěváků. Recenze nese titul Osvobozený Semafor v plném lesku.

ŠLITR NA 1. MÍSTĚ
4. 3. 2014
CD box Šlitr zpívá Šlitra, který vyšel k nedožitým devadesátinám Jiřího Šlitra, obsadil v celostátním žebříčku prodejnosti CD IFPI první místo.

RECENZE NOVÉ HRY
27. 2. 2014
Šarmantní ODS. Ne, to není žádná politická agitka, ale název velmi pěkné recenze Jana Plachetky v Literárních novinách, která se věnuje zatím poslední premiéře Semaforu s názvem Osvobozené divadlo Semafor.

NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA – KOMPLETNÍ HOLZMANNOVSKÝ REPERTOIR DAVIDA SIRA A MIRKA REILA
25. 2. 2014
4. 4. 2014 od 19:00 v divadle Semafor.

DÁREK JIŘÍMU ŠLITROVI I PUBLIKU
25. 2. 2014
Ivan Kott napsal pro časopis Jonáš klubu další článek se semaforskou tématikou. Tentokrát jde o pozastavení nad nejnovější hrou Jiřího Suchého s názvem Osvobozené divadlo Semafor. Můžete si jej přečíst v v záložce Články a recenze.

SEMAFORSKÉ HITY ZASE JINAK
19. 2. 2014
Známé semaforské písničky dostanou nové souvislosti v inscenaci Tajemství Žlutého hřbetu, kterou uvede Divadlo na Orlí v Brně. Kabaretní detektivku s prvky hororu napsal Milan Šotek, přičemž texty písniček budou zapadat přímo do jejího děje.

90% PRO OSVOBOZENÉ DIVADLO SEMAFOR
18. 2. 2014
Radmila Hrdinová napsala pro Novinky.cz recenzi nejnovější hry Osvobozené divadlo Semafor . Její text nese titul O Golemovi, sardinkách i Šlitrovi a ohodnotila představení vysokými 90 procenty.

O NOVÉ HŘE I NOVÉM CD
13. 2. 2014
Na webu periodika Týden dnes přibyl článek věnovaný chystané semaforské premiéře OSVOBOZENÉ DIVADLO SEMAFOR a také novému 4CD Šlitr zpívá Šlitra.

RECENZE NOVÉHO ŠLITROVA CD BOXU
11. 2. 2014
„Ježiš, to je muzika,“ odvazoval se mistr kamenné tváře Jiří Šlitr. Tak zní název recenze Ondřeje Bezra věnované novému 4CD Šlitr zpívá Šlitra na webu iDnesu.

NOVÉ CD JIŘÍHO ŠLITRA
11. 2. 2014
Nedožité devadesátiny Jiřího Šlitra oslaví i vydavatelství Supraphon novým 4CD nazvaným Šlitr zpívá Šlitra. Bude obsahovat jím nazpívané písničky, kompletní záznam představení Ďábel z Vinohrad z roku 1968 a unikátní nahrávky Rychnovského dixielandu, kde Šlitr začínal.

ČLOVĚK Z PŮDY V ROZHLASE
11. 2. 2014
15. února ve 14 hodin odvysílá Český rozhlas záznam inscenace Člověk z půdy. Jde o rozhlasové nastudování hry z roku 1965. Vysílat se bude k připomenutí nedožitých devadesátin Jiřího Šlitra.

DĚDEČEK AUTOMIBIL - TĚŠÍNSKÉ DIVADLO
6. 2. 2014
Režisér a choreograf Radek Baláš napsal muzikál inspirovaný slavnou knihou Adolfa Branalda Dědeček automobil, pojednávací o počátcích automobilového sportu u nás. Hudbu použil George Gershwina, texty Jiřího Suchého.

JIŘÍ ŠLITR NA AUKRU
6. 2. 2014
Na oblíbené internetové aukci Aukro se objevuje řada zjevných falz kreseb Jiřího Šlitra. Nyní se zde ale objevila jedna, která se zdá naopak být originálem. Jde o akt ženy, který je známý i z knížek o Šlitrovi.

POKLONA MILANU SCHULZOVI
5. 2. 2014
Před několika dny nás opustil Milan Schulz, externí dramaturg divadla Semafor v jeho začátcích a pozdější spolupracovník Svobodné Evropy. Ondřej Suchý na svém webu věnoval vzpomínku jeho práci. Stačí navštívit www.semanovice.cz

VÝSTAVA KRESEB JIŘÍHO šLITRA
5. 2. 2014
Další výstava kreseb Jiřího Šlitra je k vidění v Mimoni na Českolipsku. Výstavu tam otevřeli bývalý herec divadla Semafor Jiří Datel Novotný a také bývalý ředitel divadla a jeho dvorní fotograf Ivan Englich.

ZEMŘEL MILAN SCHULZ
20. 1. 2014
Ve věku 83 let zemřel dnes v Mnichově Milan Schulz. Byl to český spisovatel, novinář, který v exilu pracoval dlouhá léta v českém vysílání rozhlasové stanice Svobodná Evropa. V letech 1959-1965 byl externím dramaturgem divadla Semafor.

RECENZE CD OPERY BETLÉM
8. 1. 2014
Na serveru www.kultura21.cz si můžete přečíst recenzi nedávno vydaného CD Opera Betlém, kterou napsala Renáta Šťastná.

BESEDA O KOMPLETU Š+G
2. 1. 2014
27. ledna v pražském hotelu Svornost proběhne v rámci besedního pořadu Trialogy B setkání s autory nového CD kompletu práce J. Grossmanna a M. Šimka (17 CD). Hosty Jakuba Kamberského budou sběratel a archivář Jan Richter a Lukáš Sýkora, někdejší tajemník Miloslava Šimka.

OPERA BETLÉM V TELEVIZI
27. 12. 2013
Dnes vysílá kanál ČT :D po čase novější semaforskou hru, konkrétně jde o premiéru loňské vánoční Opery Betlém. Hra vyšla před Vánoci také v audio formě na CD a jako video záznam na DVD.

ROZHOVOR S JOLANOU SMYČKOVOU
27. 12. 2013
Rozhovor se semaforskou herečkou a zpěvačkou Jolanou Smyčkovou najdete na webových stránkách http://www.denik.cz. Má název Semaforská Opera Betlém je upřímný pokus o naivní zpěvohru a jeho autorem je Radek Strnad.

ROZHOVOR S JIŘÍM SUCHÝM
25. 11. 2013
V dnešním vydání časopisu Týden najdete rozhovor s Jiřím Suchým. Hovoří zde o prezidentském vyznamenání, své bývalé ženě, pořadu Partička, Janu Werichovi i Jiřím Šlitrovi.

ZEMŘEL PAVEL BOBEK
20. 11. 2013
Po dlouhé nemoci ve věku 76 let zemřel skvělý zpěvák a interpret zejména countryových písní Pavel Bobek. Byl také dlouholetým členem divadla Semafor, kde vystupoval po boku Jiřího Grossmanna, Miloslava Šimka nebo Miroslava Horníčka.

VÝSTAVA GRAFIK J. SUCHÉHO
11. 11. 2013
Dnes od 18 hodin na kolonádě Sanatorií Klimkovice začne výstava grafických listů Jiřího Suchého. Zúčastní se jí sám autor a výstava bude zároveň prodejní.

JIŘÍ SUCHÝ VZPOMÍNÁ NA FERDINANDA HAVLÍKA
7. 11. 2013
Na webových stránkách divadla Semafor si můžete přečíst vzpomínku Jiřího Suchého na jeho kolegu i přítele Ferdinanda Havlíka, který nás před pár dny opustil.

POHŘEB FERDINANDA HAVLÍKA
5. 11. 2013
V pondělí proběhlo v dopoledních hodinách poslední rozloučení s Ferdinandem Havlíkem. Vedle rodiny se ho zúčastnilo několik semaforských kolegů všech generací, stejně jako Havlíkových osobních přátel a kolegů.

JIŘÍ SUCHÝ O PREZIDENTOVI A MORÁLCE V ZEMI
4. 11. 2013
Jiří Suchý se na svých webových stránkách ještě jednou vrátil k vlně reakcí, které vyvolalo (nejen) předávání státních ocenění prezidentem republiky Milošem Zemanem. Jeho text má titul Absence velkorysosti v zemích českých.

ONDŘEJ SUCHÝ O FERDINANDOVI HAVLÍKOVI
2. 11. 2013
Ondřej Suchý uveřejnil na svých webových stránkách v rubrice Známí - neznámí velmi milou vzpomínku na Ferdinanda Havlíka.