Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


FABIÁNOVÁ, JANA


(* 1979)

Jana Fabiánová je jazzová zpěvačka, herečka, tanečnice, skladatelka a textařka. Zpěvu i tanci se věnuje už od dětství a má úctyhodný rozsah čtyř oktáv. Vedle těchto aktivit se věnuje i návrhářství a malbě.

Několik let žila ve Švýcarsku, spolupracovala s několika jazzovými kapelami (např. Decline), skládala s úspěšným DJ Neo (který vyprodukoval úspěšné desky Daře Rollins a Jiřímu Kornovi), vyhrála soutěž Rozjezdy pro hvězdy (porazila i budoucí Superstar Anetu Langerovou) a získala smlouvu na vydání tří sólových alb u firmy EMI (dvě úspěšné desky už vyšly, její autorské písně Nostalgie a Přání byly podle zdroje IFPI nejhranějšími skladbami v českých rádiích na podzim a v zimě 2003). Jana si nejen skládá písně, ale je sama sobě i choreografkou. V prosinci 2006 se na trhu objevilo její třetí album, tentokrát živá nahrávka jazzového koncertu z klubu Krásný ztráty pod názvem "Jazz Memories".

Jako divadelní herečka vystupuje nejen v Semaforu, ale můžeme ji vidět i ve Směšném divadle Luďka Soboty nebo ve Spolku na obnovu operety v Čechách a hostuje i v Národním divadle v jazzové opeře S+Š Dobře placená procházka. Jako filmová herečka se objevila už v celé řadě filmů (Bolero, Anne Frank The Diary, Gaugin, Den kdy nevyšlo slunce, Hnízdečko lásky, Obsluhoval jsem anglického krále a další).

Jana Fabiánová má vlastní jazzovou skupinu The Jazzband Band, se kterou vystupuje v Čechách i v zahraničí a spolupracuje i na jazzovém projektu Yogi Rulez, se kterým vyhrála celoroční soutěž nových projektů na rádiu Wave.

Její webové stránky najdete na adrese: janafabianova.webnode.cz

Hry: Pension Rosamunda (Betty), Život je náhoda v obnošený vestě (pes Bobina), Pokušení sv. Antonína (pekelnice), Lysistrata (Kleoniké), Ten čtvrtek platí (Klaudie).

minulý | zpět | nabídka | další