Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


SUCHÝ, ONDŘEJ


* 16. 9. 1945 v Praze


Ondřej Suchý je mladší bratr Jiřího Suchého. Jeho původní profesí se měla stát umělecká truhlařina, ale v šedesátých letech nastoupil do Čs. televize jako asistent produkce, později se stal redaktorem časopisu Sedmička a od roku 1971 byl volným novinářem.

Podobně jako Jiří, i Ondřej zprvu hrál na klasickou basu v rock and rollové kapele, a to v Crazy Boys (vedle Mikiho Volka, Miroslava Berky, Ladislava Štaidla). Na počátku 60. let vystupovali Crazy Boys v semaforském představení Ber dej na prknech pražské Lucerny.

Se Semaforem Ondřej Suchý spolupracoval nárazově ještě několikrát; objevil se např. v televizním pořadu Plakala panna, plakala (1968) a za dobu nedlouhé existence SEMAFOR KLUBU OLYMPIK (dnešní Ypsilonka) zde připravoval a uváděl pořady, které s divadlem souvisely (v pásmu Měly jsme kdysi míč zpovídal někdejší dětské hvězdy Semaforu, v pravidelných Noc – turné uváděl členy divadla, kteří sem docházeli vždy po představení ještě na „druhou směnu“, atd.) V roce 1989 se také účastnil besedního pořadu Občanské Semafórum.

Vedle toho je Ondřej Suchý také příležitostným textařem (pro Jitku Molavcovou, Hanu Hegerovou, Dagmar Patrasovou), přispívá do Pozitivních novin, moderuje rozhlasové pořady (Padesátník, Nostalgické muzeum zábavy) a v neposlední řadě (možná naopak na místě prvním) je autorem mnoha knih o významných osobnostech naší kultury (Jan Werich, Vlasta Burian, Ljuba Hermanová, Oldřich Nový, Jiří Šlitr, Rudolf Cortés, Jára Kohout aj.)

Webové stránky Ondřeje Suchého najdete na adrese: www.semanovice.cz

minulý | zpět | nabídka | další