Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


KAHOVCOVÁ, VLASTA


foto: Ivan Englich

7. 1. 1944, PrahaVlasta Kahovcová do Semaforu přišla jako devatenáctiletá dívenka a dopomohl jí tam textař Jiří Štaidl, jehož bratr Ladislav tehdy právě získal v divadle také angažmá. Kahovcová byla angažovaná pro Recital 64, kde zpívala Černou vránu a Labutí píseň (s JS), Štaidlovou a Bažantovu Kdybych byla andělem a finále představení Morality (s S+Š). Podle jejích slov si ji tehdy vzala pod křídla Hana Hegerová a pomohla ji vklouznout do profesního života. Vystoupila také několikrát v pořadu Vysílá studio A (např. Kdybys byl varhaník) a později hrála i v Suchého avantgardní Sektě. Po Semaforu získala angažmá jako „křoví“ (doprovodné vokály) u Karla Gotta, můžeme ji slyšet např. i v semaforských hitech na albu Písničky z televizního seriálu „Zpívá Karel Gott“.

Vlasta je také nadanou výtvarnicí (studovala aranžérství) a pořádá výstavy svých obrazů (s oblibou se věnuje zátiším). Vedle toho také spolupracuje s divadlem Josefa Dvořáka.

Bratr Vlasty, Karel Kahovec, je známým bigbeatovým muzikantem (v 60. letech skupiny Flamengo a Country Beat, hity jako Svou lásku jsem rozdal, Paní v černém nebo Vyber si palác).

www.vlastakahovcova.com

Hry: Recital 64, Sekta, Šest žen

minulý | zpět | nabídka | další