Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


KRECAROVÁ, LUCIANA (Anna K.)


* 4. 1. 1965, VrchlabíZpěvačka a herečka Anna K. je už od 90. let hvězdou na naší pop-rockové scéně, ale málokdo z jejích fanoušku si ji pamatuje ještě jako Lucianu Krecarovou, která skoro celá 70. a 80. léta vystupovala v Semaforu.

Nastoupila tam jako osmiletá dívenka (předtím byla v Pražském dětském sboru Čestmíra Staška) a střídala tehdy Moniku Hálovou v roli pacholete v Kytici.

V pozdějších letech vystudovala zpěv i herectví na Státní konzervatoři v Praze (v roce 1982 proto na čas divadlo opustila). Vyhrála také pražské kolo festivalu Intertalent, ale do celostátního finále z vlastního rozhodnutí nepokračovala.

V Semaforu hrála původně dětské role (zmíněná Kytice nebo Čarodějky), s přibývajícím věkem se pak posunula k dalším rolím a skvěle interpretovala i starší skladby typu Růžová pentle (E. Pilarová) nebo Na rezavým dvojplošníku. Hrála ve Vetešníkovi, Nižním Novgorodu, Na poříčí dítě křičí ad.

Po revoluci se rozhodla svou kariéru posunout dále, spolupracovala s Ladislavem Křížkem a získala možnost natočit desku u firmy Popron. Této debutní desky (Já nezapomínám) se prodalo více jako 20 000 nosičů a udělalo z ní skutečnou hvězdu (už pod jménem Anna K.). Od té doby spolupracuje s celou řadou našich předních hudebníků (David Koller, Oskar Petr, Janek Ledecký, Vladimír „Guma“ Kulhánek aj.). V roce 1999 dostala cenu Grammy pro nejlepší zpěvačku a její hit Nebe byl vyhlášen písní roku 1999. Kmotrem její páté desky Noc na zemi (2004) byl právě Jiří Suchý.

Více o Anně K. najdete na jejím webu: www.anna-k.cz

Hry: Čarodějky, Sladký život blázna Vincka, Kytice, Nižní Novgorod, Třešňová alej, Na poříčí dítě křičí, Vetešník, Výhybka

minulý | zpět | nabídka | další