Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


KVAPILOVÁ, ZDENA (FANČA)


* 1967
Zdenka Kvapilová přezdívaná Fanča (po Frances Ježkové) byla dcerou Jany Kvapilové-Werichové a vnučkou Jana Wericha. V Semaforu hrála v druhé polovině 70.let, nejprve v roli Pacholete v Kytici a posléze jako "chudé dítě" ve Smutku bláznivých panen. Do semaforské historie se také zapsala originálním způsobem, ačkoliv většina dětských hvězd ze Semaforu musela odejít kvůli postupujícímu věku, Fanča jednoho dne přišla za Jiřím Suchým a sdělila mu, že už jí to hraní nebaví.

Mezi třináctým a čtrnáctým rokem její rodinu postihla tragédie, když v roce 1980 zemřela jak její babička Zdenka, tak i dědeček Jan Werich. Její matka Jana byla tehdy už také vážně nemocná a zemřela v roce 1981, přičemž neuvěřitelně krutou hru osudu vzápětí doplnila i smrt Zdenčina otce Jiřího Kvapila. Fanča tak přišla rázem o všechny nejbližší příbuzné. Pomocná ruka přišla od Jiřího Voskovce, který nabídl, že může bydlet s nimi. Žel Jiří Voskovec zemřel rovněž dříve, než se tak mohlo stát.
Zdenka v Praze studovala pedagogiku - ošetřovatelství, později se provdala (Kvapilová-Hulíková) a emigrovala do Švýcarska, kde se věnovala psychologii.
Hry: Smutek bláznivých panen, Kytice

minulý | zpět | nabídka | další