Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


MAYER, JAROMÍR


* 22. 7. 1943Jaromír Mayer se učil nástrojařem, když chodil obdivovat tehdy ještě neznámého Karla Gotta do Alfy. Právě tam se jednou zúčastnil talentové soutěže a připravil si tím nevědomky půdu pro budoucí povolání. Jeho jméno si totiž zapamatoval vedoucí kapelník Jan Havlíček, který brzy poté potřeboval náhradu za Karla Gotta. Mayer začal studovat na konzervatoři a vedle toho zpívat bigbeat s Mefistem. Tam se proslavil rychlým Temným stínem, který bodoval i na Houpačce manželů Černých, ale přesto se z něj beatový hudebník nikdy nestal. Jeho projev byl přeci jen moc učesaný, mnohem lépe seděl Karlu Vlachovi, se kterým začal natáčet v polovině 60. let. Mayer byl vizuálně typ Milana Chladila, upravený, načesaný, profesionální... Chodil také (stejně jako Milan Drobný) na hodiny zpěvu k profesoru Horáčkovi z Národního divadla. Jeho semaforské období netrvalo příliš dlouho, hrál v Dobře placené procházce (zpívá i na studiovém albu, zatímco v TV filmu hraje René Gabzdyl), také v páté Zuzaně a na singly se od něj dostaly vesměs zapomenuté skladby Vlny, Oudolí nebo Kytky se smály (společně s Drobným a Burianovou). Svůj nejslavnější singl natočil až počátkem let 70., byla jím folková skladba Malý přítel z města N.

V roce 1986 emigroval do Německa i s manželkou, novinářkou Radkou Machovou, dcerou Lucií a synem Martinem. Později se přesunul do kanadského Edmontonu a nyní pracuje v olejářské firmě.

Jaromír Mayer byl také nějakou dobu životním partnerem Evy Pilarové.Hry: Dobře placená procházka, Zuzana je všude jako doma

minulý | zpět | nabídka | další