Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


STOKLASA, PATRIK


* 2. 11 1981, Plzeň

† 23. 10. 2004, BrnoPatrik Stoklasa byl mladý talentovaný zpěvák, který se do Semaforu dostal v době studia na konzervatoři. Jeho první role byla v jedné z nejlepších her Semaforu polistopadové éry Pokušení svatého Antonína (učedník Hilarion). Hrál pak i v dalších představeních, především v čistě pěveckých rolích (I ty zpíváš si ty hity, 80 svíček na ztraceném dortu nebo Sex a Sex je 12).

Do lidové školy umění chodil už na základní škole, učil se hrát na housle, zobcovou flétnu a klarinet. Později přidal bicí, když se pustil do dixielandu v kapele SIX-KIX, se kterou se objevil i v televizi a natočili 3 desky. V malých rolích se pak objevil i v některých filmech (Bankrotáři, Falešné obvinění). Vedle semaforského angažmá zpíval v muzikálech Kleopatra a Rebelové, připravoval se také na Tři mušketýry a úspěšně procházel prvním ročníkem show Česko hledá SuperStar, ze které nakonec z časových důvodů odstoupil.

V říjnu 2004 vystoupil na podporu ČSSD v Olomouci a vracel se domů vozem spolu s Karlem Černochem a dvěma dalšími lidmi. Nedaleko Brna jejich Mercedes havaroval a Patrik Stoklasa byl s těžkými poraněními převezen do brněnské nemocnice, kde po čtyřech dnech zemřel. Bylo mu teprve 23 let.

www.patrikstoklasa.cz

Hry: Pokušení sv. Antonína, I ty zpíváš si ty hity, 80 svíček na ztraceném dortu, Sex a Sex je 12

minulý | zpět | nabídka | další