Úvod
Novinky
Historie
 Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Osobnosti


ČERNÍKOVÁ, LUCIE


* 1981, RakovníkHerečka a zpěvačka Lucie Černíková se narodila v Rakovníku v roce 1981. Studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor zpěv u profesorky Walterové.

Její první rolí byla Kráska v muzikálu Kráska a zvíře. V Hudebním divadle Karlín debutovala jako Líza Trappová v muzikálu Za zvuků hudby. Posléze získala hlavní roli Marii v muzikálu West Side Story. Další významnou rolí je pro ni Cosette v muzikálu Les Misérables - Bídníci. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. V divadle Pavla Trávníčka Skelet hostuje v hudební komedii Zasněžená romance. Natočila televizní pohádky Peklem s čertem, Silák a strašidla a televizní film Společník. Je stálým hostem zábavného televizního pořadu Vladimíra Hrona Jsou hvězdy, které nehasnou, slyšet ji můžeme i na CD Vladimíra Hrona Dueta či na CD Jakuba Smolíka Dopisy lásky - Zlatá edice. Vyzkoušela si i práci v dabingu.

Externí členkou divadla Semafor je od r.2000.

www.lucie-cernikova.cz


Hry : Pokušení sv. Antonína, To nám to pěkně začíná, I ty zpíváš si ty hity, Osmdesát svíček na ztraceným dortu,...nikoho nezabije, Jako když tiskne, Lysistrata, Šlitr s námi (a zlý pryč), Já jsem otec Bemle (a já matka Žemle)

minulý | zpět | nabídka | další