Úvod
Novinky
Historie
Osobnosti
 Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Hry


KDO JINÉMU JÁMU KOPÁ, TOHO PÍSEŇ ZPÍVEJ

aneb Dočkej času, až se ucho utrhne

 program hryNapsal: Jiří Suchý
Režie: Jiří Suchý
Premiéra: 26. 4. 2019


Účinkují:
Jiří Suchý
Jitka Molavcová
ad.


Z programu: Udělala se nám v Semaforu zajímavá zkušenost. V uplynulém roce nás napadlo, sejít se a improvizovat jeden večer na téma prodloužení naší hymny, kterého se část veřejnosti dožadovala. Vznikl z toho velmi spontánní a rozverný večírek a publikum si nejen libovalo, ale bylo nadšené. Tak aspoň nám o tom psalo, i mluveným slovem nám to oznamovalo a nám neušlo, že večer měl mimořádnou atmosféru a že by bylo dobré v takových večerech pokračovat.

I pokračovali jsme letos 6. ledna pořadem ČSR a Tři králové. Náplň večera byla jednoduchá. Vzpomněli jsme na Tříkrálovou deklaraci, která předcházela vzniku republiky, a pak jsme vzpomínali na písničky, které u nás zněly od roku 1918 až po naše časy. A zase tatáž jedinečná atmosféra a nadšení v hledišti i na jevišti.

A tu nám došlo, že i naše improvizované jazzové večery nazvané Co na světě mám rád mají tutéž náladu a jsou stále navštěvovanější. Při tom prvním byly obsazeny čtyři řady. Při posledním bylo narváno. A že improvizace, kterou jsme v minulosti příliš neprovozovali, je dnes naším nejžádanějším zbožím. A výsledek?

Od dubna přibyl na našem repertoáru nový titul: Kdo jinému jámu kopá, toho píseň zpívej. Podobně jako v našem tříkrálovém večeru se i tady věnujeme historii české písně za posledních sto let. A věříme, že to budou večery či odpoledne se stejnou atmosférou, jako všechny zmiňované vejš. Upřímně Vás zveme.

Jitka Molavcová, Jiří Suchý a semaforský band vedený Jiřím Svobodou.

minulý | zpět | nabídka | další