Úvod
Novinky
Historie
Osobnosti
Hry
Diskografie
Knihy
Filmy
Texty, básně, povídky
Galerie - video
Galerie - foto
Články a recenze
 Rozhovory
Kontakty a odkazy
 

Rozhovory


CHAT S JITKOU MOLAVCOVOU (2005, Česká televize)

záznam z úterý 30. srpna 2005, převzato z webu České televize

Jitka Molavcová


Veronika: Dobrý den chtěla bych se zeptat kterou postavičku z večerníčků máte jste nejrědeji namluvila : Děkuji za odpověď

Jitka Molavcová: Dobré odpoledne, jak se máte, vítám vás všechny na chatu....
Zatím píšu sama a tak to bude asi dlouho trvat, než vám odpovím.

Milá Veroniko,
nejraději mám pejska Škubánka a jeho kamarádku Káťu. Namlouvala jsem tyto nádherné postavičky v 80. letech minulého století. Zavřeli mě do studia v 8 hod. ráno a před sebou jsem měla zajímavé úkoly: štěkat, vrčet plakat, jako pejsek, žrát, chroupat. To žraní jsem vyřešila tak, že jsem poprosila o kostky cukru a místo snídaně jsem žrala ten cukr a byla jsem pochválena, že zvuk je opravdu věrohodný. Moc ráda vzpomínám na večerníček L. Aškenazyho Putovávání za švestkovou vůní. Setkala jsem se při této práci s V. Preisem, on mluvil všechny mužské postavičky a já všechny ženské. Byla to ohromná legrace, tak jsme se při tom smáli, že se musela udělat pauza...

JoeHahn/Lucie Braunová: Dobrý den. Vše nejlepší. Vypadáte pořád skvěle. Od mala vás vídám na televizní obrazovce a nezměnila jste se. Co teď děláte? Kde vás můžeme, my fanoušci, vidět?

Jitka Molavcová: Milá Lucie, 4. září v 10 hod. se otvírá divadlo Semafor v Dejvicích. Konečně budeme mít stálou scénu, konec kočování. Připravujeme nové premiéry 1. října slavnostní koncert, 25. října hudební komedii Jako když tiskne. Vyšla nádherná pohádková knížka Kdyby čert na koze jezdil s ilustracemi Karla Franty. Do této knihy jsem přispěla také jednou pohádkou, a tak jsem se ocitla ve vzácné společnosti osobností jako například Václav Čtvrtek, Zdeněk Mahler, Božena Němcová, Jan Werich atd.

csdo: Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat, kolik CD jste již nahrála a jestli v této sbírce "vyroste" nějaký nový exemplář. Děkuji

Jitka Molavcová: V nejbližší době bude vydáno vzpomínkové CD tzv. "hříchy mládí" (Hej Tony, Dám Ti růži, Teď hádej, atd.) Jinak jsem natočila řadu CD pro děti, zpívánky, pohádky a písničky. I divadlo Semafor vydává CD z různých her. Také CD Nezacházej slunce s australskými lidovými písničkami stojí za zmínku.

Ivana G.: Dobrý den, paní Molavcová, v poslední době Vás moc na obrazovce nevidíme, jak se máte a co v současné době děláte?

Jitka Molavcová: Věnuji se především divadelní práci, dále pořadům s tématikou hudby a poezie středověku. S Musicou Bohemicou pod vedením Jaroslava Krčka a Alfrédem Strejčkem divákům nabízíme barokní melodram Jiřího Antonína Bendy Ariadna na Naxu. Dále spolupracuji s Janáčkovým kvartetem na pořadu Listy důvěrné Leoše Janáčka. Píšu pohádky pro děti a těším se nový Semafor v Dejvicích. 4.9.2005 je od 10 hodin Den otevřených dveří, přijďte se podívat.

Jitka Molavcová


Lenka Staňková: Dobrý den Petro, jste jedna zmých nejoblíbenějších hereček. Chtěla bych se zeptat, kde bych mohla dostat Váš autogram? Děkuji za odpověď

Jitka Molavcová: Milá Alenko, Petru budu pozdravovat, pro můj autogram si můžeš přijít 4.9. na Den otevřených dveří v novém Semaforu na Dejvické třídě, v Praze 6.

Denisa: Kdy jste se rozhodla jit cestou herectví? Co vás k tomu lákalo?

Jitka Molavcová: Ve 4 letech jsem se ocitla v kabaretě u Sv. Tomáše na mikulášské nadílce. Pan konferenciér tehdy vyzval přítomné děti, aby zazpívaly či zarecitovaly nějakou básničku, písničku. Dodala jsem si odvahy a přilezla jsem na jeviště. K mikrofonu mi přistavili židli a já spustila: "Mým domovem tichá je putika, mou tohou je sklenice plná..." Maminka omdlela, tatínek utekl, ale já tehdy získala oříškovou čokoládu jako první honorář a tehdy se zrodil sen stát se herečkou a jako honoráře dostávat oříškové čokolády. Když se mě tehdy někdo zeptal: "holčičko, čím bys chtěla být", odpověděla jsem: "herečkou, nebo je mi to jedno".

Rozina: Jak to děláte,že jste tak stále mladá? A máte věčný úsměv na rtech? Prosím, chci to vědět!!!!!!!!!!!!!

Jitka Molavcová: Snažím se řídit myšlenkou: Nehledej štěstí v tom, co Ti schází ale v tom, co máš. Někdy je to fuška, ale pomáhá to. Kromě toho pracuju hodně pro děti a ty mě dodávají energii.

Jan Rejžek: Milá Jitko, už se těším na 4. září do Semaforu... Můžu přijít v sandálích? Zdraví HR

Jitka Molavcová: Třeba v pantoflích, hlavně přijďte, ráda Vás uvidím a osobně pozvu na nejnovější představení (ale to už by chtělo polobotky).

smajlík: Máte ráda nějaký sport?

Jitka Molavcová: Od dětství jsem plavala (nejen u tabule), jezdím na kole, chodím pěšky. Jedním z mých největších sportovních koníčků je aktivní spánek.

smajlík: Chodíte do kina?

Jitka Molavcová: Zrovna včera jsem prožívala něco úžasného, trojrozměrného vymykajícího se lidskému plošnému chápání... Smajlíku, Galapágy prostě musíš vidět!

Vašek Koubek: Kolik je hříchů, které dívka chlapci z lásky promine? Proč teď hlavně zbývá říci kamarádce, ať jde do kina?

Jitka Molavcová: Milý Koubku, ...teď hádej, teď hádej, kdo ti to právě dlaní jako klíčkem... teď nevím, teď nevím.... ahoj

Lenka Staňková: Kdo je molavec?

Jitka Molavcová: Kdo je molavec, nevím. Ale Molavec František, to byl můj milovaný tatínek.

Jitka Molavcová

Alone: Nezapomenutelná je Vaše postava ze seriálu TV Návštěvníci, jak se Vám natáčelo v Pelhřimove tehdy?

Jitka Molavcová: Jedna z mých zapomenutelných rolí je právě postava z tohoto seriálu, ale na Pelhřimov jsem nezanevřela, naopak jsem jeho častou návštěvnicí.

Life Goes: Zahrála jste si ve filmu Páni Edisoni, jak na to vzpomínáte?

Jitka Molavcová: Páni... Páni Edisoni, to mi bylo 17! Siebzehnjahr, blondes Haar... nevěřil byste, jak ty dva roky od té doby utekly.

smajlík: Nevíte kdo bude chatovat po vás?

Jitka Molavcová: Nikdo neví, nikdo nezná, nikdo neví, nikdo nezná, ... ale teď vážně, vydržte, včas se dozvíte.

Clear The World: Setkala jste se osobně s Jiřím Šlitrem?

Jitka Molavcová: S Jiřím Šlitrem jsem se bohužel osobně nesetkala. Jeho sestra Olinka mi prozradila, že písnička Tři tety, kterou zpívám, byla jeho nejoblíbenější. Já jsem si ji vybrala náhodou. A někdy se ptám, byla to opravdu náhoda?

smajlík: Plánujete v současné době namluvit nějakou večerníčkovou postavičku?

Jitka Molavcová: To se nedá plánovat, to vás někdo musí oslovit. A když se to stane, budu moc šťastná. Ale určitě se zúčastním oslavy Večerníčkových narozenin. Takže 3.12.2005, to má svátek František, se uvidíme.

Děkuji vám všem za trpělivost a přeji vše dobré na chatu i v reálném životě. Vaše Jitka

minulý | zpět | nabídka | další